Turysci.pl
Albania zaprasza turystów

fot. Pixabay/ LindaSaitos

Albania może okazać się tegorocznym hitem turystycznym. Tanie linie zacierają ręce

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Albania jako jeden z nielicznych krajów ogłosiła, że będzie wpuszczać turystów bez żadnych zaświadczeń zdrowotnych. Aby ułatwić przyjazd do kraju, otwarto właśnie lotnisko w Kukes, które ma kusić przede wszystkim niskokosztowych przewoźników.

Albania uruchomiła w niedzielę drugie lotnisko, które może być puszczeniem oczka w stronę tanich przewoźników. Dotychczasowy jedyny port w kraju, w Tiranie, uchodzi za jedno z najdroższych w Europie. Natomiast lotnisko w Kukes kusi zdecydowanie niższymi cenami.

Albania może stać się Mekką tanich lotów

W niedzielę oficjalnie otwarto lotnisko w Kukes. Lot inauguracyjny wykonała linia Air Albania na trasie z lotniska Londyn Stansted, a na pokładzie samolotu znalazł się m.in. premier Edi Rama.

Rama podczas otwarcia lotniska przypomniał, że spełnił tym samym swoje przedwyborcze obietnice. Jak jednak zauważają miejscowe media, lotnisko będzie w pełni gotowe do przyjmowania międzynarodowych lotów dopiero 17 czerwca.

Minister zdrowia zapowiada plan na maj

Niedzielski: nie ma planu na otwarcie hoteli dla osób zaszczepionych

CZYTAJ DALEJ

Nie wiadomo jednak, które linie polecą z Kukes. Portal Fly4Free zwraca uwagę na niskie opłaty lotniskowe, natomiast lokalizacja nie należy do szczególnie wygodnych. Port znajduje się ponad 150 kilometrów od Tirany, z kolei podróż do najbardziej znanego kurortu Albanii, Durres, zajmuje ponad 2 godziny.

Jak przekazuje portal, minister transportu Albanii Belinda Balluku powiedziała podczas uroczystego otwarcia, z Kukes realizowane będą połączenia do Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Nie wskazała jednak, którzy przewoźnicy będą je obsługiwać. Wszystko ma wyjaśnić się w najbliższym czasie.

Podejrzenia od razu padają na Ryanaira, który lubuje się w kameralnych lotniskach na uboczu. Przewoźnik już w przeszłości wyrażał zainteresowanie lotami z Albanii, jednak nie z lotniska w Tiranie, które jest dla niego zbyt drogie.

Albanią interesuje się również WizzAir, który jednak założył w Tiranie swoją bazę operacyjną. Jak można dowiedzieć się z systemu rezerwacyjnego, obsługuje stąd aż 30 połączeń, m.in. do Włoch, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Nie wyklucza to jednak uruchomienia dodatkowych tras z Kukes.

Przypomnijmy, że Albania jest jednym z nielicznych krajów w Europie, który nie będzie wymagać od przyjezdnych zaświadczeń zdrowotnych. W ostatnich latach kraj ten cieszył się coraz większym zainteresowaniem zagranicznych turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >