Turysci.pl
Policja i inne służby ruszyły na kolejkę na Kasprowy Wierch

fot. pixabay.com/AndrzejRembowski

Fałszywy alarm bombowy na kolejce na Kasprowy Wierch

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Policja, straż pożarna i pirotechnicy z psem do wykrywania materiałów wybuchowych ruszyli w środę do Kuźnic. Pojawiła się wiadomość o rzekomej bombie, która miała znajdować się na stacji kolejki PKL, wjeżdżającej na Kasprowy Wierch.

  • Służby w środę ruszyły na akcję do stacji kolejki PKL w Kuźnicach

  • Na skrzynkę e-mail Polskich Kolei Linowych przyszła wiadomość, z której wynikało, że w okolicy kolejki może znajdować się bomba

  • Alarm okazał się fałszywy. Ruch turystyczny na stacji został wstrzymany na kilka godzin

O zdarzeniu poinformowała Policja Zakopane na swoim profilu na Facebooku. Jak wynika z relacji, w środę, w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze w asyście pirotechników z psem do wykrywania materiałów wybuchowych oraz strażaków brali udział w akcji przy stacji PKL w Kuźnicach.

Policja, wraz z innymi służbami, ruszyła na akcję do Kuźnic

Na skrzynkę e-mail Polskich Kolei Linowych przyszła wiadomość, którą policja określiła jako „podejrzanie brzmiącą". Pojawiło się prawdopodobnie podejrzenie umieszczenia w okolicy stacji lub na niej materiałów wybuchowych.

Egipt zaostrza restrykcje

Egipt zaostrza przepisy pandemiczne. Co czeka turystów na miejscu?

CZYTAJ DALEJ

Ruch na Kasprowy Wierch z tego powodu został całkowicie wstrzymany, a budynki kolei zostały sprawdzone przez odpowiednie służby. Na szczęście okazało się, że żadnego zagrożenia na miejscu nie było, a podejrzanego ładunku nie odnaleziono.

Po sprawdzeniu całego terenu służby ustaliły, że był to fałszywy alarm bombowy. Około godziny 19:00 obiekt mógł wznowić swoją działalność, a turyści zostali wpuszczeni do środka i mogli korzystać z kolejki.

Na koniec wpisu opisującego całą akcję, oficer prasowy zakopiańskiej policji, Roman Wieczorek, wystosował przypomnienie. Podkreślił, że fałszywe informacje o podłożeniu materiałów wybuchowych może mieć skutki prawne. Dodatkowo wytłumaczył, że służby jadące na taką interwencję tracą czas, którego może braknąć w przypadku wystąpienia w tym samym czasie prawdziwego, niebezpiecznego zdarzenia.

Fałszywe alarmy bombowe na lotniskach

Fałszywe alarmy w ostatnich tygodniach zdarzały się również na polskich lotniskach. Na początku kwietnia dwie takie sytuacje zdarzyły się na lotnisku Chopina.

4 maja pojawiła się informacja o rzekomej bombie, która miała znajdować się na pokładzie samolotu przylatującego do Polski ze Stambułu. Maszynę na płycie lotniska przyjęły przygotowane do interwencji służby. Pasażerów ewakuowano, a na miejscu działali pirotechnicy. Szybko jednak okazało się, że na pokładzie nic podejrzanego się nie znajdowało.

Drugi przypadek miał miejsce kilka dni później - 10 kwietnia. Tym razem informacja dotyczyła maszyny, która leciała do Polski z Kijowa. Podobnie jak w sytuacji opisanej powyżej, na lotnisko ruszyły radiowozy oraz karetki. Podróżujący na pokładzie ludzie zostali bezpiecznie ewakuowani, a cała maszyna została sprawdzona przez specjalistów, lecz nic nie odnaleziono.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Policja Zakopane

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >