Turysci.pl
Wenecja

unsplash/Henrique Ferreira

Agresywne mewy atakują ludzi w Wenecji. Turystom rozdano pistolety

27 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wenecja zmaga się z problemem, jakim jest agresywne zachowanie ptaków. Zwierzęta stały się namolne i coraz częściej zdarza im się atakować mieszkańców oraz turystów. Weneckie hotele postanowiły się z nimi rozprawić przy pomocy... pistoletów na wodę.

Wenecja to znane na całym świecie miasto karnawału, kanałów, gondolierów i miłości. Nie ma drugiego miasta na świecie, które przyciągało tylu turystów spragnionych dobrej zabawy. Niestety, agresywne mewy mogą pokrzyżować plany niejednego podróżnika.

Hotele w Wenecji zbroją gości w pistolety na wodę

Na przestrzeni ostatnich lat głodne mewy stały się prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców i turystów odwiedzających Wenecję. Zwierzęta nie mają oporów, by wykradać jedzenie wprost z talerzy, rozbijać szklanki, wylewać napoje, a nawet atakować ludzi podczas posiłków w lokalach gastronomicznych, na hotelowych tarasach czy w ogródkach.

Władze miasta rozważały odstraszenie mew specjalnym systemem akustycznym lub nieprzyjemnymi zapachami. Branża hotelarska postanowiła jednak nie czekać na oficjalne kroki i pierwsza wytoczyła zwierzętom wojnę.

Weneccy hotelarze postanowili wyposażyć swoich gości w pistolety na wodę, by mogli samodzielnie bronić się przed latającymi natrętami.

- One naprawdę działają, no i są także pomarańczowe, czego ptaki nie lubią - wyjaśnił Paolo Lorenzoni, dyrektor zabytkowego hotelu Gritti nad Canal Grande. - Goście nie muszą ich nawet używać, wystarczy trzymać je na stole.

Francesco Boemo, ekspert ds. higieny i środowiska przypomina, że mewy są gatunkiem chronionym i nie można ich wyeliminować.

Kraków

Turyści z zagranicy odwołują podróże do Krakowa. Wiemy, czego się obawiają

CZYTAJ DALEJ

Miasto na wodzie opanowały ptaki, przyczyną wywóz śmieci

Na pierwszy rzut oka niby błahy problem związany z obecnością mew może wzbudzać rozbawienie, ale w rzeczywistości każda z osób przyjeżdżających do Wenecji jest narażona na dotkliwy atak.

Jak podaje dziennik "La Repubblica", część osób, które padają ofiarą wygłodniałych ptaków, ponoszą poważniejsze obrażenia, a nawet wymagają hospitalizacji. W ostatnim czasie do szpitala trafiła kobieta z poranioną twarzą po tym, jak mewa wyrwała jej z ust owoc.

Okazuje się, że przyczyną narastającego problemu wcale nie jest brak kontroli nad wywozem śmieci, a wręcz przeciwnie - czystość. W 2019 roku mewom odebrano dostęp do pojemników na śmieci, których zawartość dotychczas stanowiła główne źródło ich pożywienia. W wyniku tego zwierzęta są głodne i nieustannie napadają na osoby jedzące kanapki czy kawałki pizzy na ulicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Źródło: polsatnews.pl, bezprawnik.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Włochy znoszą resztki restrykcji. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu

Czytaj więcej >

Europa

Paryżanie oburzeni bałaganem po finale Ligii Mistrzów. To sprawka Anglików?

Czytaj więcej >

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >