Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Znamy datę otwarcia Samotni w Karkonoszach. Nowi dzierżawcy pracują w pocie czoła
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 26.05.2024 06:06

Znamy datę otwarcia Samotni w Karkonoszach. Nowi dzierżawcy pracują w pocie czoła

Samotnia
fot. PaulSat/ Shutterstock,Samotnia

Prezes spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Grzegorz Błaszczyk ogłosił datę ponownego otwarcia drzwi słynnego schroniska Samotnia w Karkonoszach. W połowie maja z obiektem pożegnała się rodzina Siemaszków, która prowadziła górki przybytek od 58 lat.

Samotnia w Karkonoszach zaprasza turystów

W połowie maja rodzina Siemaszków na dobre pożegnała się z Samotnią w Karkonoszach. To koniec blisko 58-letniej historii. Nowym dzierżawca została spółka Wysoka II z Zakopanego, która została wyłoniona w przetargu ogłoszonym przez Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK.

Przez nowymi dzierżawcami nie lada wyzwanie. Turyści nie tylko oczekują wysokiego poziomu obsługi, dobrego jedzenia i przystępnych cen, ale też niepowtarzalnego klimatu, jaki panował w tym miejscu dotychczas. 

Remont Samotni w Karkonoszach

Obecnie trwają prace remontowe zgodnie z wytycznymi od konserwatora zabytków. 

- Prace adaptacyjne powinny zostać zakończone do czterech tygodni, a pierwsi turyści będą mogli przenocować w schronisku w połowie czerwca. W najbliższych dniach obiekt będzie funkcjonował w mniejszym zakresie - powiedział prezes spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK, Grzegorz Błaszczyk.

Czytaj też: Nie do wiary, co o 19:10 w sobotę zarejestrowały kamery w Kołobrzegu. Zaskoczeni?

"Obiekt ani przez chwilę nie traci funkcji schronienia, np. na wypadek burzy, wichury czy ulewy" - dodał. 

Nowy dzierżawca Samotni

Jak podaje m.in. TVP Wrocław, nowy dzierżawca podpisał umowę na 5 lat. W tym okresie miesięczny czynsz wyniesie go minimum 37,5 tys. zł. Spółka Wysoka II z Zakopanego zobowiązała się m.in. do kilku inwestycji. W trakcie prac remontowych zostaną wymienione m.in. piece oraz grzejniki.