Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nie do wiary, co o 19:10 w sobotę zarejestrowały kamery w Kołobrzegu. Zaskoczeni?
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 18.05.2024 19:43

Nie do wiary, co o 19:10 w sobotę zarejestrowały kamery w Kołobrzegu. Zaskoczeni?

plaża w Kołobrzegu
Fot. webcamera.pl

Choć w majowe dni pogoda dopisuje i można liczyć nawet na 25 st. Celsjusza, to wieczory są jednak chłodne. 18 maja w Kołobrzegu kamery zarejestrowały jednak coś, czego mało kto by się spodziewał.

Plaża zachodnia w Kołobrzegu

Kołobrzeg co roku odwiedzają tłumy turystów. Popularnością cieszy się także poza sezonem. Podczas słonecznych, lecz jeszcze niewakacyjnych dni nie brakuje tam spacerowiczów, ale nie tylko.

Dzięki web camerze możemy na bieżąco mieć podgląd tego, co aktualnie się tam dzieje. Obrotowa kamer online ukazuje widok na zachodnią część plaży w mieście. Patrząc na lewo (na zachód), można zobaczyć długi pas nabrzeżny, który obejmuje plaże w Kołobrzegu i Radzikowie oraz dalej, plażę w Grzybowie i wschodnią część Dźwirzyna. Z kolei na stronie wschodniej jesteśmy w stanie zaobserwować falochron zachodni osłaniający wejście do portu, a także piaszczystą plażę. 

Nietypowy widok o 19:10 na plaży nad Bałtykiem

Ostatnie majowe dni, choć ciepłe, nie były idealnymi do plażowania, a tym bardziej do kąpieli w morzu. 18 maja o godzinie 19:10 kamera online zarejestrowała w Kołobrzegu nie tylko spacerowiczów, ale i plażowiczów dość cienko ubranych. Pojawiły się także dzieci grające w piłkę plażową. Poza sezonem to świetny czas na relaks.

Wystarczy rozkładane krzesło kempingowe czy kocyk i 20 stopni Celsjusza w słońcu. Taka właśnie pogoda wówczas panowała w sobotni wieczór. 

Atrakcje w Kołobrzegu. Co warto tam zobaczyć?

Ciekawych atrakcji w tym nadmorskim mieście zdecydowanie nie brakuje. Kołobrzeg ma bardzo bogatą historię. Mało kto wie, że jest to jedna z najstarszych osad na Pomorzu Zachodnim. Na tamtejszych terenach znajdują się źródła solanki, wody mineralnej i pokłady borowiny. Stanowi świetną destynację nie tylko dla starszych, ale i młodych ludzi, którzy poszukują imprez kulturalnych. To właśnie tam organizowany jest słynny Sunrise Festival.

Wśród popularnych miejsc, wartych odwiedzenia w Kołobrzegu są: latarnia morska, molo, Muzeum Oręża Polskiego, Kołobrzeski Skansen Morski, bindaż grabowy czy Ukryta Kraina.

Źródło: webcamera.pl