Turysci.pl
Polska znosi obostrzenia fot. Pixabay/JoshuaWoroniecki

Pixabay/JoshuaWoroniecki

Zmiany w Polsce już od poniedziałku. Koniec z kwarantanną po powrocie z zagranicy

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Polski rząd znosi kolejne obostrzenia. Następne zmiany będą dotyczyć m.in. turystyki. Do tej pory podróżujący musieli liczyć się z konsekwencjami wylotu za granicę. Podczas czwartkowej konferencji zapowiedziano m.in. koniec kwarantanny dla osób przylatujących do Polski.

Kolejne kraje luzują obostrzenia po pandemii Covid-19. Mimo że ciągle odnotowuje się przypadki nowych zakażeń koronawirusem, stale rośnie liczba zaszczepionych, a wariant Omikron stanowi coraz mniejsze zagrożenie. Polska dołączyła do m.in. do Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Irlandii i innych krajów Europy, które podejmują zdecydowane działania w tej kwestii.

Nowe zasady w Polsce. Turyści wracający do kraju mogą zapomnieć o kwarantannie

W czwartek 24 marca rząd ogłosił, że zniesione zostaną kolejne ograniczenia, które przez ostatnie dwa lata obowiązywały na terenie całego kraju. Podczas konferencji zapowiedziano zlikwidowanie serii restrykcji. Zmiany dotkną także sektora turystyki.

Do tej pory w kraju obowiązywała 7-dniowa kwarantanna dla osób niezaszczepionych, które podróżowały m.in. w obrębie Unii Europejskiej i Strefy Schengen. W podobnej sytuacji znajdowali się ci, którzy przedstawili pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Obowiązywał wymóg wcześniejszego badania — co najmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Teraz Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało zmiany w zasadach.

Od poniedziałku 28 marca Polska otworzy granice dla turystów, niezależnie od statusu Covid-19. Zniesiony zostanie obowiązek kwarantanny po powrocie do kraju, a także wykonywania testu na obecność koronawirusa dla osób niezaszczepionych. Podróżujący nadal będą musieli wypełnić formularz lokalizacyjny.

Grecja

Grecja znosi obowiązek testowania. Rząd ogłosił datę luzowania restrykcji

CZYTAJ DALEJ

Ci, którzy przylatują do Polski spoza UE, Schengen i innych wyznaczonych stref będą zobowiązani do wykonania badań 24 godziny przed przylotem lub 3 godziny po przylocie (bez wliczania odprawy) i do 27 marca przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa, lub poddadzą się kwarantannie w przypadku stwierdzenia zakażenia.

Polska luzuje obostrzenia po pandemii Covid-19

Podczas czwartkowej konferencji zapowiedziano także koniec obostrzeń na terenie Polski. Już od poniedziałku zlikwidowany zostanie obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Minister Zdrowia poinformował też o zniesieniu konieczności kwarantanny i zaapelował, aby w razie pozytywnego wyniku izolować się we własnym zakresie.

Jednocześnie zaznaczył, że sytuacja w kraju będzie stale monitorowana i w razie potrzeby, obowiązek noszenia maseczek i kwarantanny zostanie przywrócony.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: RadioZET podróże

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Tagi:

Aleksandra GadzińskaAutor

redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

materiały reklamowe

Polska

7 sposobów na letni relaks w Wysokich Tatrach

Czytaj więcej >

Polska

Najgorsze zachowania turystów na wakacjach. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Czytaj więcej >

Polska

Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

Czytaj więcej >

Polska

Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Czytaj więcej >

Polska

Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

Czytaj więcej >

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >