Turysci.pl
śnieg w Chorwacji

fot. Twitter/ @ivana_tilosanec

Zima na południowym wschodzie Europy zaskoczyła turystów. W Rumunii i Chorwacji spadł śnieg

11 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zima nadeszła do krajów na południowym wschodzie Europy. 10 centymetrów śniegu spadło w górzystych regionach Rumunii, a niezebrane z sadów jabłka pokryła biała warstwa. Pogoda zmieniła się również w niektórych regionach Chorwacji.

Chociaż kalendarzowa zima jeszcze daleko, w niektórych częściach Europy już spadł pierwszy w tym sezonie śnieg. Zimniej zrobiło się już w Rumunii i Chorwacji, gdzie śnieg nie jest co prawda niczym dziwnym, jednak w tym roku pojawił się wyjątkowo wcześnie.

1620px-Ulica Krupówki 01 (1)

Nietrzeźwi turyści w Zakopanem. W miniony weekend policjanci interweniowali ponad 150 razy

CZYTAJ DALEJ

Rumunia. Zima przyszła nagle

Zimową aurę można już odczuć do górzystych regionów Rumunii a szczególnie w mieście Bușteni w okręgu Prahova. Na wysokości ponad dwóch kilometrów nad poziomem morza, zanotowano -5 stopni Celsjusza, a pokrywa śnieżna sięgnęła już 10 centymetrów.

Pogoda zaskoczyła szczególnie mieszkańców, w których ogródkach nadal było pełno kwiatów, a w sadach wisiały jeszcze jabłka. Nawet mieszkańcy gminy Fundata, którzy są przyzwyczajeni do długich zim, mówią, że na śnieg jest jeszcze za wcześnie.

Nagły powiew zimy zaskoczył zresztą nie tylko mieszkańców, ale również turystów, którzy nie sprawdzili prognozy pogody i przyjechali zupełnie nieprzygotowani.

- Wczoraj było tak pięknie, słonecznie. A dzisiaj obudziliśmy się w śniegu. Nie mamy odpowiednich ubrań, opon zimowych. Zupełnie nic - relacjonował jeden z turystów, cytowany przez TVN24.

Pierwszy śnieg również w Chorwacji

Również chorwackie służby meteorologiczne informowały o pierwszym w tym sezonie śniegu, który zabielił wyżyny i najwyższe góry. Biało zrobiło się również we wsi Begovo Razdolje na północnym zachodzie kraju.

Wielu mieszkańców regionu wyciągnęło już łopaty do odśnieżania, a na białych wzgórzach pojawili się pierwszy turyści.

Meteorolodzy są jednak zdania, że śnieg może spaść jeszcze w poniedziałek, natomiast później pogoda powinna wrócić do październikowej normy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Słowacja chce zakazać samochodów spalinowych w Tatrach. Zapowiadają rewolucję transportową

Czytaj więcej >

Europa

Powodzie w Wenecji. Woda wdarła się na plac św. Marka

Czytaj więcej >

Europa

Tatry. Dwa młode niedźwiedzie straciły życie w ciągu niecałej doby

Czytaj więcej >

Europa

Wulkan na włoskiej wyspie budzi się po 130 latach. Wprowadzono żółty alert

Czytaj więcej >

Europa

Najwyższy szczyt Europy „skurczył się" o 92 cm w ciągu 4 lat

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy: na Bałtyku utworzyło się tornado. Co najmniej 7 osób rannych

Czytaj więcej >