Fatalne wieści dla tysięcy Polaków. Wielkimi krokami zbliżają się prawdziwa zima. Początek tygodnia nie przywita nas dobrą aurą
Zbliżająca się do Polski zima coraz częściej daje o sobie znać. Będzie można odczuć to już na początku najbliższego tygodnia. Synoptycy zapowiadają porywisty wiatr, niską temperaturę – miejscami termometry wskażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza – i opady deszczu. Pogoda nie będzie zachęcała do wychodzenia z domu. Podróżni przemieszczający się samochodami powinni zachować ostrożność na drogach. O szczegółach informuje serwis TVN24.
Zima już niedługo może na dobre zagościć w Polsce. Wir niżowy Sarah znad Skandynawii nadal będzie dawał o sobie znać w najbliższym czasie. Nad naszym krajem z północy na południe przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, który Polacy odczują także na początku przyszłego tygodnia. Natomiast z zachodniej strony napłynie zimne i wilgotne powietrze polarno-morskie.
Zima zbliża się wielkimi krokami. Chłodny początek tygodnia
Nadchodząca zima da o sobie znać już na początku przyszłego tygodnia. W poniedziałek 23 listopada w większości regionów będzie pochmurno, choć miejscami pojawić się mogą przejaśnienia. Mieszkańcy i turyści w południowej, wschodniej i północnej części kraju powinni się przygotować na okresowe opady deszczu. Temperatury w najcieplejszym momencie będą wskazywały od 4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 9 na Ziemi Lubuskiej.
We wtorek 24 listopada będzie można odczuć skutki rozległego wyżu, który przyniesie mgłę. Tego dnia temperatura znacznie spadnie – od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. W centrum Polski termometry wskażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. Miejscami porywisty wiatr miejscami osiągnie prędkość do 60 km/h.
Warunki biometeorologiczne także w większej części Polski będą niekorzystne. Przyczyni się do tego wysoka wilgotność (około 70-80 procent) oraz odczuwalny chłód. Niestety będzie to miało wpływ na nasze samopoczucie w tym okresie – szczególnie w regionach, w których synoptycy prognozują opady deszczu.
Zima coraz bliżej – niekorzystna aura w turystycznych miejscowościach
Nadchodząca zima znacznie zmieni aurę w turystycznych miejscowościach. Najbliższe dni nie będą sprzyjały spacerom ani podróżom po kraju. W większości miast należy spodziewać się odczuwalnego chłodu i powiewów wiatru, który momentami będzie przybierał na sile.
W poniedziałek 23 listopada w Trójmieście temperatura maksymalnie wskaże zaledwie 7 stopni Celsjusza. W tym regionie będzie wiał zachodni wiatr, który okresami będzie nabierał na sile. W porywach prędkość wyniesie do 50-70 km/h. W południe ciśnienie osiągnie 1015 hPa. Wczasowicze prawdopodobnie zrezygnują ze spacerów nad morze.
Jeszcze zimniej jutro będzie w Krakowie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza. W południe ciśnienie wyniesie jedynie 998 hPa. Przez większość życia wiatr będzie dość silny – momentami prędkość wyniesie do 50 km/h. Synoptycy prognozują też okresowych opadów deszczu.
Cieplej natomiast będzie we Wrocławiu, gdzie temperatura w poniedziałek 23 listopada wyniesie maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach będzie wiał z prędkością 50 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1009 hPa. Zgodnie z prognozami synoptyków momentami może spaść deszcz.
Równie ciepło będzie także w Poznaniu – tu również termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 8 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach może osiągać prędkość 50 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1010 hPa. Synoptycy nie prognozują opadów deszczu w tym regionie, jednak pogoda nie będzie zachęcała do spacerów.
1. Martyna Wojciechowska znów zaskoczyła. Chodzi o ważny temat. Podróżniczka pokazała wszystko na wizji w TVN2. Lech Kołakowski jednak odchodzi z PiS, przewaga władzy słabnie. Ujawnił swoje następne kroki3. Marcelina Zawadzka pręży boskie ciało na wakacjach w egzotycznym kraju. Internauci zwrócili uwagę na jedno
W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak ferie 2021 będą organizowane we Włoszech. Eksperci nie zamierzają narażać branży narciarskiej na astronomiczne straty. Być może Polska powinna pójść tą samą drogą? O szczegółach możecie przeczytać tutaj.
Źródło: TVN24