zima wielkie krokiFot. upload.wikimedia.org/Andrzej Otrębski (zdjęcie ilustracyjne)

Fatalne wieści dla tysięcy Polaków. Wielkimi krokami zbliżają się prawdziwa zima. Początek tygodnia nie przywita nas dobrą aurą

Prawdziwa zima zbliża się do Polski wielkimi krokami. Polacy muszą przygotować się na niesprzyjające warunki. Synoptycy zapowiadają chłodną i deszczową aurę na początku nadchodzącego tygodnia. W wielu rejonach powieje zimny wiatr, a temperatura w najcieplejszych porach nie będzie przekraczała 4 stopni Celsjusza.

Zbliżająca się do Polski zima coraz częściej daje o sobie znać. Będzie można odczuć to już na początku najbliższego tygodnia. Synoptycy zapowiadają porywisty wiatr, niską temperaturę – miejscami termometry wskażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza – i opady deszczu. Pogoda nie będzie zachęcała do wychodzenia z domu. Podróżni przemieszczający się samochodami powinni zachować ostrożność na drogach. O szczegółach informuje serwis TVN24.

Zima już niedługo może na dobre zagościć w Polsce. Wir niżowy Sarah znad Skandynawii nadal będzie dawał o sobie znać w najbliższym czasie. Nad naszym krajem z północy na południe przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, który Polacy odczują także na początku przyszłego tygodnia. Natomiast z zachodniej strony napłynie zimne i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Zima zbliża się wielkimi krokami. Chłodny początek tygodnia

Nadchodząca zima da o sobie znać już na początku przyszłego tygodnia. W poniedziałek 23 listopada w większości regionów będzie pochmurno, choć miejscami pojawić się mogą przejaśnienia. Mieszkańcy i turyści w południowej, wschodniej i północnej części kraju powinni się przygotować na okresowe opady deszczu. Temperatury w najcieplejszym momencie będą wskazywały od 4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 9 na Ziemi Lubuskiej.

We wtorek 24 listopada będzie można odczuć skutki rozległego wyżu, który przyniesie mgłę. Tego dnia temperatura znacznie spadnie – od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. W centrum Polski termometry wskażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. Miejscami porywisty wiatr miejscami osiągnie prędkość do 60 km/h.

Warunki biometeorologiczne także w większej części Polski będą niekorzystne. Przyczyni się do tego wysoka wilgotność (około 70-80 procent) oraz odczuwalny chłód. Niestety będzie to miało wpływ na nasze samopoczucie w tym okresie – szczególnie w regionach, w których synoptycy prognozują opady deszczu.

Zima coraz bliżej – niekorzystna aura w turystycznych miejscowościach

Nadchodząca zima znacznie zmieni aurę w turystycznych miejscowościach. Najbliższe dni nie będą sprzyjały spacerom ani podróżom po kraju. W większości miast należy spodziewać się odczuwalnego chłodu i powiewów wiatru, który momentami będzie przybierał na sile.

W poniedziałek 23 listopada w Trójmieście temperatura maksymalnie wskaże zaledwie 7 stopni Celsjusza. W tym regionie będzie wiał zachodni wiatr, który okresami będzie nabierał na sile. W porywach prędkość wyniesie do 50-70 km/h. W południe ciśnienie osiągnie 1015 hPa. Wczasowicze prawdopodobnie zrezygnują ze spacerów nad morze.

Jeszcze zimniej jutro będzie w Krakowie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza. W południe ciśnienie wyniesie jedynie 998 hPa. Przez większość życia wiatr będzie dość silny – momentami prędkość wyniesie do 50 km/h. Synoptycy prognozują też okresowych opadów deszczu.

Cieplej natomiast będzie we Wrocławiu, gdzie temperatura w poniedziałek 23 listopada wyniesie maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach będzie wiał z prędkością 50 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1009 hPa. Zgodnie z prognozami synoptyków momentami może spaść deszcz.

Równie ciepło będzie także w Poznaniu – tu również termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 8 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach może osiągać prędkość 50 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1010 hPa. Synoptycy nie prognozują opadów deszczu w tym regionie, jednak pogoda nie będzie zachęcała do spacerów.

1. Martyna Wojciechowska znów zaskoczyła. Chodzi o ważny temat. Podróżniczka pokazała wszystko na wizji w TVN
2. Lech Kołakowski jednak odchodzi z PiS, przewaga władzy słabnie. Ujawnił swoje następne kroki
3. Marcelina Zawadzka pręży boskie ciało na wakacjach w egzotycznym kraju. Internauci zwrócili uwagę na jedno

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak ferie 2021 będą organizowane we Włoszech. Eksperci nie zamierzają narażać branży narciarskiej na astronomiczne straty. Być może Polska powinna pójść tą samą drogą? O szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Źródło: TVN24

Następny artykuł