Martyna Wojciechowska ważny tematFot. instagram.com/@martyna.world

Martyna Wojciechowska znów zaskoczyła. Chodzi o ważny temat. Podróżniczka pokazała wszystko na wizji w TVN

Martyna Wojciechowska podczas emisji programu "Kobieta na krańcu świata", który uwielbiają miliony Polaków, poruszyła temat tabu. Dziennikarka pokazała, jak tuż za polską granicą pracują asystentki seksualne, rozpoczynając tym samym bardzo ważną dyskusję. Dla wielu turystów podróżujących do Czech to może być niemałe zaskoczenie.

Prowadząc program „Kobieta na krańcu świata”, Martyna Wojciechowska nie zawsze musi odwiedzać odległe zakątki Ziemi. Tym razem dziennikarka wybrała się tuż za polską granicę – do Czech. Pod pewnymi względami jednak nasi sąsiedzi znacznie różnią się od Polaków, o czym mogli się już przekonać turyści.Podczas swojej podróży Martyna poruszyła trudny temat tabu, pokazując, jak pracują asystentki seksualne. O szczegółach informuje portal Fakt24.

Martyna Wojciechowska w programie „Kobieta na krańcu świata” pokazała, jak bardzo Czechy mogą być odległe dla Polaków, chociaż nasze kraje dzieli jedna granica. Turyści z Polski podczas podróży mogą zaobserwować wiele różnic między tymi dwoma społeczeństwami. Dziennikarka postanowiła porozmawiać z asystentką seksualną o tym, jak wygląda jej praca.

Martyna Wojciechowska pokazuje pracę asystentek seksualnych w Czechach

W niedzielnym odcinku „Kobiety na krańcu świata” Martyna Wojciechowska przybliżyła Polakom pracę asystentek seksualnych, które świadczą usługi zarówno w Pradze, jaki całych Czechach. Od 5 lat z ich oferty korzystają także osoby niepełnosprawne, którym często brakuje intymnej bliskości z drugim człowiekiem. Z powodu marginalizacji rzadko mogą sobie na nią pozwolić.

Z materiału polskiej dziennikarki wynika, że choć rodziny osób niepełnosprawnych miewają wątpliwości, takie usługi są w kraju bardzo potrzebne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Jedna sesja z asystentką seksualną to koszt około 190 złotych. W zamian osoby potrzebujące intymnego kontaktu mogą liczyć na profesjonalne podejście kobiet.

Szybko okazało się, że Martyną Wojciechowska poruszyła ważny, choć trudny temat. W wielu krajach – w tym także w Polsce – zarówno praca seksualna, jak i seksualność osób niepełnosprawnych to kwestie objęte tabu. Jednak bynajmniej nie oznacza to, że nie istnieją. Pod wpisem na Facebooku dziennikarki pojawiło się mnóstwo komentarzy, które to jedynie potwierdzają.

– Bardzo ważny temat, doświadczam tego codziennie, moja córka Klaudia ma zespół Downa i 23 lata. Parę lat temu, gdy chodziła do szkoły specjalnej, zorganizowałam spotkanie z panią Izabelą Fornalik, jakież było oburzenie wśród części rodziców i nauczycieli, że na co, po co. Wielu rodziców w tym i ja byliśmy bardzo pozytywnie uświadomieni czym jest seksualność, jak się zachować, jak pomóc i wesprzeć . Dzisiaj, gdy moja córka jest już dorosła jestem wstanie z nią o seksualności rozmawiać i dyskutować, nie ma dla nas tematu wstydliwego. Takich programów, reportaży powinno być dużo, bo wiedza w naszym kraju bardzo małą i nadal bardzo wstydliwa. Pani Martynie bardzo dziękuję – czytamy w wyróżnionym komentarzu.

Martyna Wojciechowska w Czechach

Będąc w Czechach, Martyna Wojciechowska wskazała na jedną z różnic, jaka różni naszą społeczność od sąsiadów. Podróżni, którzy regularnie odwiedzają ten kraj, wiedzą, że Czechy to nie tylko przepiękna architektura, pyszna kuchnia i litry piwa. Niektórym się to nie podoba, a inni uważają, że powinniśmy brać przykład od Czechów.

Zwiedzając atrakcje Pragi i włączając się do jej życia towarzyskiego oraz kulturalnego, można szybko zauważyć, że nasi sąsiedzi w wielu kwestiach mają inne zdanie. Jedna z głównych różnic polega na wyznaniowości – Czesi to w dużej części ateiści. Turyści podróżujący po kraju mogą też dostrzec, że nasi sąsiedzi mają inne podejście do marihuany. W kraju wprowadzono depenalizację. Posiadanie niewielkich ilości narkotyków nie jest karane.

Podczas kontaktów z Czechami warto jednak pamiętać, że to naród, który ceni sobie spokój i prywatność, przez co bywają zamknięci. Czesi nie przepadają za zadawaniem osobistych pytań i mieszaniem kontaktów służbowych z towarzyskimi – kładą duży nacisk na oddzielanie pracy od życia prywatnego.

1. Nie możemy uwierzyć. Zbadali śnieg na Mount Evereście i ujawnili, co w nim było
2. Tak złych wieści od rządu jeszcze nie było. Minister przekazał fatalne wieści o zachorowaniach i handlu
3. Polsat ujawnia: jednak nie będzie zakazu. Gigantyczna nadzieja dla tysięcy Polaków na zimowy sezon urlopowy

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zdjęciu Malwiny Zawadzkiej, która wypoczywa w Meksyku. Pod wakacyjnymi fotografiami pojawiły się skrajne komentarze. Nie wszyscy Polacy są zadowoleni z jej postawy. Jeśli interesują was szczegóły, więcej możecie przeczytać tutaj.

Źródło: Fakt24

Następny artykuł