Turysci.pl
paszport włochy

fot. Pixabay/ user32212

Zielony paszport we Włoszech. Zagraniczni turyści na razie nie skorzystają

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Włosi mogą już korzystać z zielonych paszportów, które są potwierdzeniem, że dana osoba została zaszczepiona, przetestowana lub jest ozdrowieńcem po Covid-19. Na razie jednak dokument nic nie da zagranicznym turystom.

Premier Włoch Mario Draghi podpisał w czwartek dekret o wprowadzeniu zielonego paszportu. Umożliwi on mieszkańcom tego kraju dostęp do wydarzeń i obiektów, a także podróże krajowe i zagraniczne.

Nowe przepisy wjazdu do Polski

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

CZYTAJ DALEJ

Włochy wprowadzają zielony paszport

Tzw. zielone paszporty są wydawane bezpłatnie. Zawierają one możliwy do zeskanowania kod QR i są dostępne w językach: włoskim, angielskim, francuskim lub niemieckim. Aby go otrzymać, należy złożyć wniosek na stronie: www.dgc.gov.it.

Zagraniczni turyści jednak nie mogą skorzystać z tego typu dokumentu przy wjeździe do Włoch i na razie nie ma informacji, kiedy nastąpi złagodzenie przepisów, mimo że wcześniej zapowiadano, że zaszczepieni i ozdrowieńcy będą wpuszczani bez testów.

Turyści, którzy wykupili wakacje na czerwiec i są zaszczepieni wciąż będą musieli zapłacić za testy na koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że szybko się to nie zmieni - obecne przepisy obowiązują do 30 lipca.

Podróżni wybierający się do Włoch zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego).

Badanie musi zostać wykonane w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Zwolnione z obowiązku testowania są jedynie dzieci poniżej drugiego roku życia.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi we Włoszech przepisami ani szczepienie ani przebycie COVID-19 nie zwalnia z obowiązku posiadania testu.

Przed przyjazdem należy również zarejestrować się na platformie EU Digital Passenger Locator Form. W przypadku wystąpienia problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >