Turysci.pl
góry (1)

fot. Pixabay/ JerzyGorecki

Zidentyfikowano kości znalezione w Tatrach. To szczątki zaginionej Joanny

25 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Kości znalezione w Tatrach należą do zaginionej Joanny Felczak - wynika z badań DNA. Informację przekazała rodzina kobiety. Potwierdziły się tym samym przypuszczenia, że turystka zginęła podczas wycieczki.

Rodzina zaginionej w ubiegłym roku w Tatrach Joanny Felczak poinformowała w czwartek, że wyniki badań DNA szczątków znalezionych w górach potwierdziły jej tożsamość.

bratislava-g165e03e7f 1280

Słowacja wprowadza stan wyjątkowy. Lockdown dotknie także zaszczepionych

CZYTAJ DALEJ

Kości znalezione w Tatrach należą do zaginionej kobiety

- Po godz. 14 policja powiadomiła Centralę TOPR, że na Kozim Tarasie w płn. masywie Zadniego Granatu znaleziono rzeczy i elementy ubrania należące prawdopodobnie do zaginionej we wrześniu 2020 r. Joanny F. - czytamy w kronice wypadków Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pod datą 21 czerwca.

Ratownikom, którzy zostali wysłani w tamten rejon z Murowańca, udało się znaleźć jeszcze kilka elementów mogących należeć do poszukiwanej. Wszystkie znalezione przedmioty zostały przekazane policji.

Następnego dnia o godz. 7.30 grupa ratowników została śmigłowcem przetransportowana w rejon Granatów celem poszukiwania zwłok i rzeczy osobistych. Udało im się znaleźć portfel z dokumentami, telefon oraz ludzkie szczątki.

Dwa tygodnie wcześniej - w niedzielę, 6 czerwca - przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego natrafili na ludzkie szczątki w rejonie Zadniego Granatu. Sprawa została przekazana wtedy policji.

Joanna Felczak zaginęła w zeszłym roku

Przypomnijmy, że 40-letnia Joanna zaginęła we wrześniu 2020 r. 20 września wyszła o godz. 8 rano z pensjonatu przy ul. Karłowicza i już do niego nie powróciła. W wynajętym pokoju zostawiła część swoich rzeczy.

Znalezienie rzeczy Joanny Felczak na Kozim Tarasie w masywie Zadniego Granatu może wskazywać na to, że turystka najprawdopodobniej wybrała się na Orlą Perć. Warto podkreślić, że jest to najtrudniejszy turystyczny szlak w polskiej części Tatr. Wiele wskazuje na to, że właśnie z niej spadła.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Gazeta Wyborcza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zachód słońca na Kozim Wierchu hitem sieci. Turyści zachwyceni

Czytaj więcej >

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >