Turysci.pl
skiing-gdc67de55a 1280

fot. Pixabay/ derwiki

Stacje narciarskie w Małopolsce rozpoczęły naśnieżanie stoków

8 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pierwsze stacje narciarskie w Małopolsce rozpoczęły minionej nocy sztuczne śnieżenie stoków - poinformował dzisiaj portal TVP3 Kraków. Armatki śnieżne zostały uruchomione m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej i Krynicy-Zdroju.

Wiele wskazuje na to, że fani białego szaleństwa będą mogli wkrótce przypiąć narty na nogi. Minionej nocy w pierwszych stacjach zostały uruchomione armatki do naśnieżania stoków narciarskich.

claudio-schwarz-V8eNokRnswk-unsplash

Bułgaria zaostrza przepisy graniczne. Polska na czerwonej liście

CZYTAJ DALEJ

Ważna wiadomość dla narciarzy

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, temperatura na południu w nocy spadła poniżej zera stopni. Pozwoliło to właścicielom stacji narciarskich na uruchomienie sztucznego naśnieżania stoków.

Jak wynika z zapowiedzi stacji, pierwsze wyciągi narciarskie ruszą już 6 grudnia, o ile oczywiście pozwolą na to warunki pogodowe.

Przypomnijmy, że po spotkaniu przedstawicieli branży narciarskiej ze stroną rządową i GIS są zapewnienia, że nie będzie rekomendacji do zamknięcia stoków narciarskich w zbliżającym się sezonie.

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego wskazała wówczas, że rekomendacja dla branży narciarskiej to "pozostawienie ośrodków narciarskich otwartych przy zachowaniu reżimów sanitarnych, które będą aktualizowane w najbliższych tygodniach".

Warto podkreślić jednak, że nie pojawiły się jeszcze ostateczne wytyczne co do funkcjonowania stacji narciarskich w zbliżającym się sezonie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVP3

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >