zdjęcie niesamowite widokiFot. Flickr.com Jarek Zok

Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne

Zdjęcie, które zrobiono podczas wycieczki w polskich górach, wzbudziło wielkie emocje wśród internautów. W mediach społecznościowych znalazły się fotografie polskich szczytów, które obiegły już sieć. Wielu turystów nie spodziewało się tak imponujących widoków w listopadzie. Zachęcamy do zapoznania się z tymi przepięknymi kadrami, które niedawno opublikowali miłośnicy Tatr.

Zdjęcie zrobione w górach potrafi wywołać wielkie emocje – zwłaszcza te wykonane na samym szczycie. Chociaż wielu turystom może się wydawać, że listopadowa aura, która nam obecnie towarzyszy, nie sprzyja fotografom. A jednak w mediach społecznościowych znalazło się mnóstwo kadrów z Tatr, które robią imponujące wrażenie. Wystarczy spojrzeć na fotografie, które przekazał portal Wirtualna Polska.

Okazuje się, że choć w listopadzie w wielu miejscach pojawiają się mgły, a pogoda nie zachęca do opuszczania domów, w górach można zrobić piękne zdjęcie. Dowodem są na to zdjęcia miłośników gór, którzy niedawno wybrali się w Tatry i opublikowali w mediach społecznościowych imponujące fotografie. Na zdjęciach możemy zobaczyć malowniczą scenerię składającą się z morza chmur i oświetlonych słońcem szczytów. Wiele wskazuje na to, że wystarczy wspiąć się kilkaset metrów, by cieszyć się ładną pogodą.

Kolejne piękne zdjęcie z polskich gór

W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia, które budzą podziw. Tym większe mogło być zaskoczenie internautów, gdy dowiedzieli się, że nie są to fotografie archiwalne, ale zrobione 12 listopada. Miłośnicy gór, którzy wybrali się w Tatry, udowodnili, że nawet jeśli w Zakopanem panuje szara i mglista aura, to zupełnie odmienne warunki można zaobserwować na takich szczytach jak Kasprowy Wierch.

Interesujące zestawienie na Facebooku przedstawił Tomek Marciniak, który prowadzi profil fotografkrajobrazu.pl. Widzimy dwa zdjęcia – jedno przedstawia domy w Czerwonych Wierchach, gdzie widoczność jest bardzo ograniczona, natomiast drugie, zrobione 1800 metrów wyżej, przypomina już iście bajkową scenerię. Umieszczony opis idealnie oddaje zaskakującą naturę: „Pogoda zawsze jest, tylko my jesteśmy za nisko”.

Wiele wskazuje na to, że mnóstwo internautów na własne oczy mogła zobaczyć te niesamowite różnice. Wirtualna Polska przytacza komentarze turystów, którzy zakochali się w przepięknych górskich sceneriach: „Wczoraj u góry działy się cuda, a w Zakopcu widoczność 20 m”, „Byłam tam, to był prawdziwy raj!”, „ Nasze góry to jeden z cudów świata”.

Przepiękne zdjęcie Andrzeja Bargiela wygląda, jakby zrobiono je w Alpach

Wyjątkowe zdjęcie udostępnił na swoim profilu również Andrzej Bargiel, jeden z największych miłośników gór. Przypominamy, że jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z K2. Chociaż Bargiel widział w swoim życiu już wiele widoków z europejskich szczytów, tym razem opublikował fotografię z Tatrzańskiego Parku Narodowego, także chwaląc wyjątkową pogodę. Sportowiec podkreślił, że taka sceneria to wymarzona nagroda po wyczerpującym treningu. Dla rozwiania wątpliwości – to naprawdę polskie szczyty, co potwierdza komentarz Bargiela „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.

– Wspaniały widok i wspaniały sportowiec. Jędrek jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach z K2, ale dziś najbardziej zazdroszczę mu tego, że mieszka w górach! – komentarz Martyny Wojciechowskiej cytuje Wirtualna Polska.

Na koniec prawdziwa perła – także z polskich Tatr. Niesamowitymi warunkami pogodowymi cieszyli się nie tylko turyści i taternicy. W górach znalazła się również para młoda, która robiła sesję ślubną. Lepszej pogody nie mogli sobie wymarzyć. Fantastycznym ujęciem panny młodej pochwalił się na swoim profilu facebookowym Bartłomiej Jurecki. Fotografia szybko obiegła i internet, o czym świadczy fakt, że bohaterka z pierwszego planu zgłosiła się do autora już po 16 minutach od publikacji.

– Nie wiem jak się nazywa ta panna młoda, nie wiem też skąd pochodzi. Sfotografowałem ją z dalekiej odległości podczas jej sesji ślubnej. Nie miałem wyjścia bo to ona dziś rządziła w Tatrach. Myślicie, że dotrze dziś do niej ta fotografia? – czytamy na profilu Bartłomieja Jureckiego.

– Po 16 minutach panna młoda się zgłosiła! Siła internetu jest niesamowita! Brawo wy – dodał po chwili.

Opublikowane zdjęcia mogą nie tylko zaskoczyć, ale zachęcić miłośników do wychodzenia na szlaki, chociaż może się wydawać, że listopadowa aura nie zachęca do opuszczania domów. Okazuje się, że wysiłek wspięcia się na szczyty polskich Tatr, może zostać nagrodzony niezapomnianym widokiem. Poniżej publikujemy zdjęcia.

Zachęcamy też do przeczytania naszego artykułu dotyczącego sytuacji hotelarzy w Zakopanem po tym, jak ogłoszono kolejne obostrzenia, zgodnie z którymi turyści nie mogą być zakwaterowani w ośrodkach oferujących działalność noclegową. Jeśli interesują was szczegóły, więcej dowiedzie się po przeczytaniu tego tekstu.

zdjęcie polskich gór
źródło: www.facebook.com/fotografkrajobrazu

zdjęcie polskich gór
źródło: www.facebook.com/Jedrek.Bargiel

zdjęcie polskich gór
źródło: www.facebook.com/bartlomiejjurecki

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł