Turysci.pl
Turyści znaleźli sposób

Flickr.com/Jose A./ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polacy znaleźli 3 sposoby, żeby wykiwać obostrzenia. Hotelarz z Zakopanego zdradził wszystko

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Turyści ostatnio nie mają dobrych nastrojów. Wprowadzone obostrzenia z powodu koronawirusa znacznie utrudniły podróże. Wszystko z powodu zamkniętych hoteli. Pojawił się jednak pewien sposób. Opowiedział o nim hotelarz z Zakopanego.

Turyści nie mogą korzystać z hoteli. Wynika to z restrykcji, które obowiązują od 7 listopada. Zgodnie z ich założeniami, wszystkie noclegownie muszą być zamknięte. O obejściu tych reguł opowiedział właściciel jednego z hoteli w Zakopanem. 

Turyści będą zadowoleni. Są 3 sposoby na uniknięcie zakazu

Choć nowe restrykcje znacznie utrudniły podróżowanie, niektórzy nadal to robią. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, jak to możliwe. Pod zdjęciami z wakacji ludzie są pytani, gdzie nocują. Sprawę wyjaśnił hotelarz z Zakopanego.  

- Oprócz odwiedzin u rodziny są trzy legalne sposoby na pobyt poza miejscem zamieszkania. Jednym z nich jest własna działalność gospodarcza. Taka osoba może wówczas zarezerwować w kwaterze prywatnej lub w hotelu miejsce w ramach delegacji służbowej - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Ryszard Hołowacz, który prowadzi Willę Everest w Zakopanem. 

- Druga opcja jest dla tych, którzy nie mają zarejestrowanej firmy. Takie osoby mogą wynająć kwatery pracownicze. Goście traktują takie kwatery jak mieszkania. Mają dostęp do pralki, kuchni itd. Trzecią opcją są umowy najmu - dodał. 

W nowych obostrzeniach jest także inna luka. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, co z prywatnymi kwaterami i mieszkaniami. Restrykcje dotyczą bowiem hoteli, hosteli i pensjonatów. Sprawę sprawdziło radio RMF FM.

Jak informują dziennikarze radia RMF FM, turyści nadal będą mogli nocować w prywatnych mieszkaniach, co oznacza, że inni będą mogli je wynajmować. Do dla wielu osób ratunek w momencie, w którym stracili źródło utrzymania.

Radio informuje, że rząd tłumaczy swoją decyzję przede wszystkim ekonomią. Hotele to często duże firmy i powinny przetrwać zamknięcie na turystów. Większy problem miałyby małe prywatne kwatery. Dla wielu osób stanowią jedyne źródło utrzymanie.

- W prywatnych kwaterach i wynajmowanych dla turystów mieszkaniach nie ma też problemu zatrudnionego tam personelu, a co za tym idzie, jest mniejsze ryzyko przenoszenia wirusa. Tak samo jest ze schroniskami - podaje RMF. 

Przypominamy, że restrykcje zostały zaostrzone z powodu wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem. Rząd podjął radykalne kroki, które mocno uderzyły w branżę turystyczną. Zaczęły się nawet protesty.

Dzisiaj poinformowano, czy zapowiadana kwarantanna narodowa będzie musiała zostać wprowadzona. Wyjaśnił to premier Mateusz Morawiecki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Wirtualna Polska, RMF

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >