Turyści znaleźli sposóbFlickr.com/Jose A./ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polacy znaleźli 3 sposoby, żeby wykiwać obostrzenia. Hotelarz z Zakopanego zdradził wszystko

Turyści ostatnio nie mają dobrych nastrojów. Wprowadzone obostrzenia z powodu koronawirusa znacznie utrudniły podróże. Wszystko z powodu zamkniętych hoteli. Pojawił się jednak pewien sposób. Opowiedział o nim hotelarz z Zakopanego.

Turyści nie mogą korzystać z hoteli. Wynika to z restrykcji, które obowiązują od 7 listopada. Zgodnie z ich założeniami, wszystkie noclegownie muszą być zamknięte. O obejściu tych reguł opowiedział właściciel jednego z hoteli w Zakopanem.

Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróżyNiestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróżyCzytaj dalej

Turyści będą zadowoleni. Są 3 sposoby na uniknięcie zakazu

Choć nowe restrykcje znacznie utrudniły podróżowanie, niektórzy nadal to robią. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, jak to możliwe. Pod zdjęciami z wakacji ludzie są pytani, gdzie nocują. Sprawę wyjaśnił hotelarz z Zakopanego.

- Oprócz odwiedzin u rodziny są trzy legalne sposoby na pobyt poza miejscem zamieszkania. Jednym z nich jest własna działalność gospodarcza. Taka osoba może wówczas zarezerwować w kwaterze prywatnej lub w hotelu miejsce w ramach delegacji służbowej - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Ryszard Hołowacz, który prowadzi Willę Everest w Zakopanem.

- Druga opcja jest dla tych, którzy nie mają zarejestrowanej firmy. Takie osoby mogą wynająć kwatery pracownicze. Goście traktują takie kwatery jak mieszkania. Mają dostęp do pralki, kuchni itd. Trzecią opcją są umowy najmu - dodał.

Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenieŻona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

W nowych obostrzeniach jest także inna luka. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, co z prywatnymi kwaterami i mieszkaniami. Restrykcje dotyczą bowiem hoteli, hosteli i pensjonatów. Sprawę sprawdziło radio RMF FM.

Jak informują dziennikarze radia RMF FM, turyści nadal będą mogli nocować w prywatnych mieszkaniach, co oznacza, że inni będą mogli je wynajmować. Do dla wielu osób ratunek w momencie, w którym stracili źródło utrzymania.

Radio informuje, że rząd tłumaczy swoją decyzję przede wszystkim ekonomią. Hotele to często duże firmy i powinny przetrwać zamknięcie na turystów. Większy problem miałyby małe prywatne kwatery. Dla wielu osób stanowią jedyne źródło utrzymanie.

- W prywatnych kwaterach i wynajmowanych dla turystów mieszkaniach nie ma też problemu zatrudnionego tam personelu, a co za tym idzie, jest mniejsze ryzyko przenoszenia wirusa. Tak samo jest ze schroniskami - podaje RMF.

Przypominamy, że restrykcje zostały zaostrzone z powodu wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem. Rząd podjął radykalne kroki, które mocno uderzyły w branżę turystyczną. Zaczęły się nawet protesty.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagle wprowadzili nowe obostrzenia na granicach z Polską i nie tylko. Jest potwierdzenie od naszego sąsiada
2. Biedronka chce ponowić ostatni sprzedażowy sukces. Dzisiaj sklepy czeka szturm klientów, czekali na powtórkę
3. Gwiazda TVP wywołała skandal w hotelu swoją bielizną. Patrzyli na nią wszyscy, trudno się dziwić

Dzisiaj poinformowano, czy zapowiadana kwarantanna narodowa będzie musiała zostać wprowadzona. Wyjaśnił to premier Mateusz Morawiecki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Gwiazda Polsatu rozgrzała fanów do czerwoności. Niczego się nie wstydzi, zdjęcie z rajskiej plaży aż onieśmielaGwiazda Polsatu rozgrzała fanów do czerwoności. Niczego się nie wstydzi, zdjęcie z rajskiej plaży aż onieśmielaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. Magda Gessler usycha z tęsknoty. Wyjawiła swoje wielkie pragnienie podczas pandemii, chce wrócić do raju na ziemi
  4. Żona Rutkowskiego rozgrzała internautów wakacyjnym zdjęciem. Nie do wiary, jak wyglądała 15 lat wcześniej
  5. Skandal w Sopocie, jak mogli? Sceny nie mieszczą się w głowie, choć sezon dawno się skończył
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Wirtualna Polska, RMF

Następny artykuł