Turysci.pl
Wiadomości o kwarantannie narodowej

Turysci.pl

Jest decyzja ws. lockdownu Polski. Mateusz Morawiecki ogłosił, ważna wiadomość ws. wyjazdów

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Wiadomości, które zainteresują turystów. Premier Mateusz Morawiecki przekazał ważną informację na temat obostrzeń, które zostały wprowadzone jakiś czas temu. Pojawiła się nowa decyzja. Będzie to miało wpływ na podróże.

Wiadomości z ostatnich chwili. Przekazał je premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chodzi o decyzje w związku z pandemią koronawirusa. Przypominamy, że jakiś czas temu zapowiadano możliwość wprowadzenia kwarantanny narodowej. Teraz już wiemy, czy tak się stanie.

Wiadomości dla turystów. Decyzja rządu w sprawie kwarantanny

Na swoim profilu na Instagramie premier Mateusz Morawiecki zamieścił film, na których zwraca się do rodaków w sprawie epidemii koronawirusa. Informacje, które przekazał, z pewnością ucieszą wiele osób. Okazuje się, że sytuacja jest coraz lepsza.

- W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek! - czytamy na Facebooku Morawieckiego. 

Wniosek z tego jest taki, że kwarantanna narodowa nie zostanie wprowadzona. To dobra informacja zarówno dla turystów, jak i dla osób utrzymujących się z turystyki. Kwarantanna mogłaby zupełnie uniemożliwić przemieszczanie się, a co za tym idzie - podróże. Zarówno te po Polsce jak i zagraniczne, które w czasie nadchodzącego sezonu zimowego, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. 

Morawiecki dodał, że po Po konsultacjach z Radą Medyczną zdecydowano, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie, nie trzeba będzie wprowadzać bardziej radykalnych środków.

- Kochani - wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu. Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii - dodał premier. 

Informacje na ten temat pojawiały się już wcześniej. Informację o niewprowadzeniu kwarantanny narodowej kilka godzin temu ustalił Polsat News. Wielu internautów było zaskoczonych tym faktem. Prawie każdy spodziewał się zakazu przemieszczania się. 

Przypominamy, że w ciągu ostatnich tygodni rząd wprowadzał rygorystyczne obostrzenia. W bardzo dużym stopniu dotknęły one branżę turystyczną. Zamknięto hotele, pensjonaty i hostele. Restauracje mogą sprzedawać dania jedynie na wynos. Również miejsca kultury nie mogły przyjmować klientów. 

Nowa decyzja rządu z pewnością przywróci nadzieję, że już wkrótce wszystko wróci do normy. Istnieje możliwość, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia nie będą tak straszne, jak wielu sobie wyobrażało. Nadal możliwe będą podróże. Wielu Polaków traktuje okres świąteczny jako idealny czas na urlop.

Do tegorocznych ferii zimowej rozpoczęły się już przygotowania. W polskich górach postanowiono zadbać o bezpieczeństwo turystów, dlatego konieczne będzie zastosowanie się do pewnych zasad. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Facebook/ MorawieckiPL

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >