Turysci.pl
wakacje

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company (zdjęcie ilustracyjne)

Zapytali Polaków, gdzie spędzą tegoroczne wakacje. Większość zostanie w domach lub będzie podróżować po Polsce

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Niektórzy Polacy wiedzą już, gdzie spędzić tegoroczny urlop. Co ciekawe, wielu wcale nie planuje ruszać się daleko. Jak wynika z sondażu United Survey, przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski, wyjazdy zagraniczne planują tylko nieliczni.

Wakacje w Polsce cieszą się dużo większym zainteresowaniem niż za granicą - wynika z sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski. Co więcej, wiele osób planuje letni urlop spędzić we własnym domu.

Gdzie Polacy wybiorą się na wakacje?

Jak wskazuje Wirtualna Polska, aż 38,2 proc. ankietowanych nie planuje w tym roku podróżować wcale. Częściej takiej odpowiedzi udzielali mężczyźni (45 proc.) oraz osoby starsze w wieku 50-70 lat (od 42 proc. do 64 proc.).

Podróżować nie planują także mieszkańcy wsi (47 proc.), średnich miast do 250 tys. mieszkańców (44 proc.), a także osoby z wykształceniem podstawowym lub niepełnym podstawowym (64 proc.).

Chęć podróżowania po Polsce zadeklarowało 34,7 proc. badanych. Taką odpowiedź częściej wybierały kobiety (39 proc.) oraz osoby w wieku 18 do 49 lat (od 33 do 60 proc.). Również mieszkańcy miast powyżej 50 tys. oraz dużych miast powyżej 250 tys. często deklarowali właśnie taką formę podróżowania (odpowiednio 42 i 38 proc.).

Włoska wyspa wolna od covid-19

Włoska wyspa pokonała COVID-19. Będzie hitem wakacji?

CZYTAJ DALEJ

Sondaż pokazał również, że podróże po Polsce planują osoby z dziećmi (57 proc.). Co ciekawe, w tym przypadku odpowiedzi pozytywne rośną tu wraz ze wzrostem wykształcenia. Chęć podróży po kraju deklaruje już co drugi ankietowany z wyższym wykształceniem.

Wyjazdy za granice są najrzadziej wybieraną opcją wśród ankietowanych. Według WP wpływ na takie odpowiedzi ma trwająca nadal pandemia koronawirusa.

Jest jednak grupa, która jest chętna do zagranicznych wyjazdów - taką odpowiedź zaznaczył co czwarty badany w wieku 18-29 lat. Najwięcej chętnych na wyjazd za granicę to mieszkańcy z dużych miast powyżej 250 tys. (16 proc.).

Sondaż United Survey dla Wirtualnej Polski został wykonany na próbie 1000 osób. Przeprowadzono go 7 maja metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >