Turysci.pl > Polska > Zapomniał o prezencie od znajomego. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 19.05.2023 16:02

Zapomniał o prezencie od znajomego. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia

Bagaż podręczny
fot. Canva

Jak poinformowała Straż Graniczna z lotniska w Krakowie, w czwartek doszło aż do dwóch groźnie zapowiadających się incydentów. Jednemu z pasażerów przez nieumyślność grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Placówki Straży Granicznej w całej Polsce notorycznie zawiadamiają o fałszywych alarmach bombowych, awanturach na lotnisku czy przewożeniu nielegalnych przedmiotów. Niedawno informowaliśmy o pijanej kobiecie, która wywołała burdę na Lotnisku Chopina.

Straż Graniczna miała od rana pełne ręce roboty

Jak czytamy na stronie krakowskiej Straży Granicznej, w czwartek o godz. 6:30 jeden z pasażerów podróżujący do Oslo miał poinformować pracowników, że w jego bagażu znajduje się bomba. 33-latek nie został wpuszczony do samolotu i zajęły się nim odpowiednie służby.

Polak tłumaczył, że był zdenerwowany przez “kolejną zmianą przydzielonego mu w samolocie miejsca”. 33-latek otrzymał mandat karny i nie został wpuszczony na pokład samolotu.

Kolejna interwencja Straży Granicznej

W trakcie rutynowej kontroli bezpieczeństwa, funkcjonariusze Straży Granicznej wykryli w jednym z bagaży podręcznych nabój. Właścicielem okazał się być 25-letni Czech. “Mężczyzna oświadczył, że amunicję dostał jako prezent i zapomniał ją wyjąć z plecaka.  Nie był świadomy, że ma ją przy sobie. Nie miał również dokumentów uprawniających do posiadania amunicji na terenie RP” - czytamy na stronie Straży Granicznej. 

Jak się okazuje, przez nieuwagę Czecha mogą spotkać poważne konsekwencje. Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Nabój został przekazany do Laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Warto sprawdzić bagaż przed wylotem

Sezon turystyczny niebawem rozpocznie się na dobre. Przed wylotem warto dokładnie sprawdzić, co można, a czego nie należy przewozić w bagażu podręcznym. Jeśli wybieracie się w dłuższą podróż, bez problemu możecie spakować kabanosy, kanapki czy sałatki, gorzej niestety z własnymi napojami

Przed wylotem należy też dokładnie sprawdzić datę ważności paszportu, jak i to, czy dokonaliśmy wszelkich formalności związanych z dokumentem tak, aby być on aktywny.