Turysci.pl > Polska > Urządziła awanturę na Lotnisku Chopina. Strażnicy musieli obezwładnić agresywną pasażerkę
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 16.05.2023 09:02

Urządziła awanturę na Lotnisku Chopina. Strażnicy musieli obezwładnić agresywną pasażerkę

Lotnisko Chopina
fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Kobieta, która miała podróżować w piątek z Warszawy do Londynu nie została wpuszczona na pokład samolotu. Wszystko przez agresywne zachowanie względem pracowników lotniska. Kobieta miała 2,5 promila alkoholu we krwi.

Zarówno na lotniskach, jak i na pokładach samolotów pasażerowie kuszeni są ze wszystkich stron napojami wyskokowymi. Wielu klientów korzysta z oferty argumentując, że potrzebują rozluźnienia i odstresowania przed lotem. Z alkoholem naależy jednak uważać, o czym niedawno przekonała się niedoszłą pasażerka lotu do stolicy Wielkiej Brytanii.

Awantura na Lotnisku Chopina

Jak czytamy na stronie nadwiślańskiej Straży Granicznej, w piątek (12 maja) funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o agresywnej pasażerce na Lotnisku Chopina, Kobieta ze względu na swój stan i zachowanie została wycofana z rejsu przez kapitana samolotu lecącego do Londynu. 

Po poproszeniu pasażerki o okazanie dokumentu tożsamości odmówiła oraz użyła w stosunku do funkcjonariuszy zwrotów wulgarnych. Naruszyła też nietykalność cielesną funkcjonariusza. Wobec agresorki użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, następnie przeprowadzono ją do pomieszczeń służbowych SG” - dodano.

2,5 promila we krwi

Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik testu wykazał 2,5 promila. Służby przetransportowały niedoszłą pasażerkę do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych w Warszawie. 

Kobieta popełniła wykroczenie z art. 65 § 2 kw oraz art. 141 kw tj. odmówiła okazania dokumentu tożsamości w celu legitymowania uprawnionemu z mocy ustawy funkcjonariuszowi Straży Granicznej oraz używania słów nieprzyzwoitych na Lotnisku Chopina.

Kobieta otrzymała dwa mandaty

Jak czytamy na stronie Straży Granicznej, kobieta została ukarana aż dwoma mandatami karnymi kredytowanymi. “Z uwagi na fakt wywierania wpływu przemocą lub groźbą na czynności funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności cielesnej oraz znieważenia wobec kobiety wszczęto postępowanie przygotowawcze i przesłuchano w charakterze podejrzanej” - dodano.

Nie podano do publicznej wiadomości wysokości kary dla awanturującej się kobiety. Warto też dodać, że niedoszła pasażerka nie będzie mogła ubiegać się o zwrot kosztów za niewykorzystany bilet. 

Za: nadwislanski.strazgraniczna.pl