Turysci.pl
Tatry

fot. Pixabay/ jarekgrafik

Zamykają szlak w rejonie Świnicy. TPN zapowiada utrudnienia w poniedziałek

4 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W poniedziałek 16 sierpnia jeden ze szlaków w Tatrach zostanie zamknięty. Przyrodnicy TPN poinformowali o utrudnieniach w obu kierunkach na trasie z Zawratu na Świnicką Przełęcz. Planowane są również kolejne utrudnienia w rejonie masywu Świnicy.

Turyści wybierający się w Tatry w poniedziałek 16 sierpnia muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami. TPN poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że poruszanie się w rejonie Świnicy będzie utrudnione.

Tatrzański Park Narodowy zapowiedział utrudnienia na szlakach

TPN poinformował, że szlak na odcinku: Zawrat – Świnicka Przełęcz w dniu 16 sierpnia zostanie zamknięty w obu kierunkach. Co ważne, to utrudnienie będzie obowiązywało tylko w poniedziałek.

Przez cały dzień przyrodnicy będą prowadzić w tym miejscu prace remontowe, a od wtorku ruch na tym odcinku zostanie przywrócony.

Niestety nie jest to jednak jedyne utrudnienie, którego turyści mogą spodziewać się w rejonie Świnicy. Zamknięte na czas remontu będą także drogi taternickie na północno-wschodniej, północnej i północno-zachodniej ścianie Świnicy. Dotyczy to także północno-zachodniego wierzchołka Świnicy tzw. taternickiego.

Aktualnie zamknięte szlaki w Tatrach

Co ważne, obecnie prace remontowe trwają nie tylko w rejonie Świnicy. Zamknięte dla ruchu turystycznego są także inne szlaki, których pełną listę można zawsze znaleźć na oficjalnej stronie tpn.pl.

Oprócz trasy na Świnicę, z powodu prac remontowych zamknięty w obu kierunkach został także szlak zielony na odcinku: Polana Kopieniec - szczyt Wielki Kopieniec - Polana Kopieniec i będzie on nieczynny do odwołania.

TPN przypomina także, że od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie rezerwatu są zamknięte od zmierzchu do świtu.

Turyści wybierający się w góry muszą pamiętać również, że na parkingi przy Morskim Oku (Palenica Białczańska i Łysa Polana) mogą wjechać jedynie osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji parkingu na stronie tpn.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >