Turysci.pl
Autorstwa Mgiganteus - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1544878

fot. Mgiganteus - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1544878

Zakopane przygotowuje się na Sylwestra. Będzie więcej pociągów i patroli policyjnych

9 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakopane przygotowuje się na przyjazd sylwestrowych gości. Według szacunków branży hotelarskiej zajętych jest ok. 90 proc. miejsc. Turyści, którzy przyjadą, muszą liczyć się z korkami i tłokiem. Zapowiadane są dodatkowe pociągi pod Tatry i więcej patroli policyjnych.

Za kilka dni w Zakopanem zrobi się gorąco. Zainteresowanie Sylwestrem w górach jest bardzo duże, co przełoży się na utrudnienia dla podróżujących.

- Już w tej chwili większość obiektów na wypełnione grafiki w dużej części. Dotyczy to zarówno najdroższych hoteli pensjonatów, jak i prywatnych kwater – mówi Gazecie Krakowskiej Emilia Glista z agencji Joint System.

Morskie oko

Spłoszone konie pędziły po szlaku do Morskiego Oka. "Stanowią ogromne zagrożenie dla turystów"

CZYTAJ DALEJ

Polregio zapewni dodatkowe połączenia z Zakopanego

Urząd Miasta w Zakopanem zapowiada, że w czasie koncertu mogą wystąpić utrudnienia na drogach, ponieważ tego dnia wyłączona z ruchu będzie ulica Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza do Alei 3 Maja.

Ponadto w noc sylwestrową na Alejach 3 Maja ruchem będzie kierowała policja, a parkingi przy Alejach 3 Maja, przy ulicach Kościuszki, Staszica, Witkiewicza i Sienkiewicza będą wyłączone z użytkowania.

Urząd miasta apeluje do turystów, by w wieczór i noc sylwestrowa nie wybierali się do centrum miasta własnym samochodem. Jak wskazuje, lepiej wybrać komunikacją zbiorową, czy własne nogi.

- W noc sylwestrową Polregio zapewni dodatkowe połączenia kolejowe z Zakopanego. O godz. 1.40 w nocy, po zakończeniu koncertu sylwestrowego, uruchomione będą pierwsze pociągi do Chabówki i dalej do Krakowa. Następne kursy przewidziano o godz. 2.20 i 3.14 – zapowiada Urząd Miasta w Zakopanem, cytowany przez Gazetę Krakowską.

Dodatkowe patrole policji

Na ostatnią noc roku Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem liczy na wsparcie z garnizonu małopolskiego.

- Do zabezpieczenia sylwestrowej nocy zostanie delegowanych do Zakopanego 112 policjantów z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa i 63 policjantów pionu prewencji z ościennych jednostek - mówi Gazecie Krakowskiej mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Ponadto do Zakopanego skierowanych zostanie 22 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, 6 policjantów Wydziału Konwojowego KWP w Krakowie, policjanci pionu kryminalnego i służb wspomagających, czyli łącznie ponad 200 mundurowych z innych jednostek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >