Turysci.pl > Polska > Zakopane przygotowuje się na Sylwestra. Będzie więcej pociągów i patroli policyjnych
Ania Radke
Ania Radke 28.12.2021 01:00

Zakopane przygotowuje się na Sylwestra. Będzie więcej pociągów i patroli policyjnych

zakopane
fot. Mgiganteus - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1544878

Zakopane przygotowuje się na przyjazd sylwestrowych gości. Według szacunków branży hotelarskiej zajętych jest ok. 90 proc. miejsc. Turyści, którzy przyjadą, muszą liczyć się z korkami i tłokiem. Zapowiadane są dodatkowe pociągi pod Tatry i więcej patroli policyjnych.

Za kilka dni w Zakopanem zrobi się gorąco. Zainteresowanie Sylwestrem w górach jest bardzo duże, co przełoży się na utrudnienia dla podróżujących.

- Już w tej chwili większość obiektów na wypełnione grafiki w dużej części. Dotyczy to zarówno najdroższych hoteli pensjonatów, jak i prywatnych kwater – mówi Gazecie Krakowskiej Emilia Glista z agencji Joint System.

Polregio zapewni dodatkowe połączenia z Zakopanego

Urząd Miasta w Zakopanem zapowiada, że w czasie koncertu mogą wystąpić utrudnienia na drogach, ponieważ tego dnia wyłączona z ruchu będzie ulica Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza do Alei 3 Maja.

Ponadto w noc sylwestrową na Alejach 3 Maja ruchem będzie kierowała policja, a parkingi przy Alejach 3 Maja, przy ulicach Kościuszki, Staszica, Witkiewicza i Sienkiewicza będą wyłączone z użytkowania.

Urząd miasta apeluje do turystów, by w wieczór i noc sylwestrowa nie wybierali się do centrum miasta własnym samochodem. Jak wskazuje, lepiej wybrać komunikacją zbiorową, czy własne nogi.

- W noc sylwestrową Polregio zapewni dodatkowe połączenia kolejowe z Zakopanego. O godz. 1.40 w nocy, po zakończeniu koncertu sylwestrowego, uruchomione będą pierwsze pociągi do Chabówki i dalej do Krakowa. Następne kursy przewidziano o godz. 2.20 i 3.14 – zapowiada Urząd Miasta w Zakopanem, cytowany przez Gazetę Krakowską.

Dodatkowe patrole policji

Na ostatnią noc roku Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem liczy na wsparcie z garnizonu małopolskiego.

- Do zabezpieczenia sylwestrowej nocy zostanie delegowanych do Zakopanego 112 policjantów z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa i 63 policjantów pionu prewencji z ościennych jednostek - mówi Gazecie Krakowskiej mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Ponadto do Zakopanego skierowanych zostanie 22 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, 6 policjantów Wydziału Konwojowego KWP w Krakowie, policjanci pionu kryminalnego i służb wspomagających, czyli łącznie ponad 200 mundurowych z innych jednostek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska

Tagi: Góry Zakopane