Turysci.pl
Zakopane jak z bajki

Tatromaniak (screen)

Zakopane jak z bajki. Niebywałe nagranie obiega internet

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Zakopane to najpopularniejsze miasto turystyczne w polskich górach. Niestety w tym roku nie wypełniło się tłumem turystów. Stoki nadal są zamknięte, natomiast ludzie szukają innych sposobów, aby pojeździć na nartach. Nagranie opubliko

Zakopane powinno teraz tętnić życiem. Restrykcje wynikające z pandemii koronawirusa sprawiły, że miasto nie przyjęło turystów. Można tam zobaczyć jedynie jednodniowych przyjezdnych. Ludzie zatęsknili jednak za nartami. Okazuje się, że są sposoby, aby na nich pojeździć.

Niesamowite nagranie z Zakopanego

Jak się okazuje, kwarantanna narodowa i wynikające z niej restrykcje to niejedyny problem Zakopanego. Od kilku dni panują tam skomplikowane warunki pogodowe. Na szlakach może być niebezpiecznie. 

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje, aby pozostać w domach. Nawet najbardziej doświadczone osoby powinny unikać szlaków. Jeżeli już się na to zdecydują, nie powinni przekraczać granicy schronisk. 

Piękna, długo wyczekiwana zima, wielomiesięczne zamknięcie w domach przez kolejne lockdowny oraz ogólnonarodowe oburzenie - wszystko to sprawiło, że mieszkańcy i przyjezdni zatęsknili za jazdą na nartach. Jak jednak skorzystać z zimowego szaleństwa, gdy kraj został objęty "narodową kwarantanną"? Niektórzy starali się to robić w innych, bezpiecznych i dozwolonych miejscach. Tak zrobił między innymi mężczyzna z nagrania, które obiegło internet. 

Na filmie można zobaczyć przewodnika wysokogórskiego Pawła Strzeleckiego. Mężczyzna pochwalił się, jak zjeżdża na nartach z Kuźnic w kierunku Ronda im. Jana Pawła II. Jak widzimy na nagraniu, nie był jedyną osobą, która wpadła na taki pomysł. Można go zobaczyć na portalu Tatromaniak. 

Kadr nagrania, fot. Tatromaniak (screen)

Tam można jeździć na nartach

Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z działem informacji turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego, turyści wzięli sobie apele ratowników TOPR-u o niewychodzenie w góry i faktycznie na szlakach jest mniej osób.

Zrezygnowali oni z chodzenia po górach, ale nie z wizyt w Zakopanem. Jak powiedziała nam przedstawicielka TPN, na Krupówkach można zauważyć wiele osób. Są to przede wszystkim jednodniowi przyjezdni. 

Kobieta skomentowała także możliwość korzystania z nart. Jak wiadomo, wszystkie stoki narciarskie są zamknięte. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj. Jest jednak sposób, aby na nartach pojeździć. 

- Prywatne stoki są zamknięte, ale jeżeli chodzi o skitury, to można z nich korzystać na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego - przekazało dla portalu Turyści.pl TPN. Czym jednak są skitury. 

To nic innego, jak sposób przemieszczania się po terenie górskim za pomocą nart. Oznacza to, że można wejść na szlak z nartami. Jest to jednak zalecane jedynie dla doświadczonych narciarzy. Należy to robić tylko wtedy, kiedy są odpowiednie warunki pogodowe. Niedostosowanie się do prognoz pogody może grozić tragedią. O jednym takim przypadku pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Tatromaniak

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >