Zakopane tłumy turystówFot. Twitter @24tp_pl

Pokazali zdjęcie z Zakopanego. Olbrzymie tłumy

Chociaż ferie zimowe przebiegają zgodnie z reżimem sanitarnym, Zakopane wygląda, jakby kwarantanna narodowa została zniesiona. Na Gubałówce pojawiły się prawdziwe tłumy wczasowiczów, co potwierdzają zdjęcia opublikowane przez Tygodnik Podhalański. Polacy postanowili korzystać ze słońca i tego, że przez ostatnie dni w wielu miejscach spadł śnieg.

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie w Polsce obowiązuje stan kwarantanny narodowej, aż trudno uwierzyć w to, jak wygląda Zakopane. Tygodnik Podhalański opublikował na swoim oficjalnym Twitterze fotografie z Gubałówki, gdzie gromadzą się prawdziwe tłumy. Wiele wskazuje na to, że wczasowicze chcą móc normalnie spędzić ferie zimowe.

Zakopane dzisiaj tj. 10 stycznia pęka w szwach. Chociaż do 17 stycznia obowiązują rządowe obostrzenia, to w pierwszy weekend ferii zimowych wielu wczasowiczów postanowiło wyjść z domów i korzystać dobrych warunków. Ostatnie dni były słoneczne i w wielu miejscach spadł śnieg. Turyści pojawili się w Tatrach, a nawet na stokach, które muszą być zamknięte.

Zakopane przepełnione wczasowiczami. Zdjęcia Tygodnika Podhalańskiego z Gubałówki mogą zszokować

Jak dzisiaj wygląda Zakopane, pokazał portal Tygodnik Podhalański, który w godzinach popołudniowych opublikował zdjęcia z Gubałówki. Na fotografiach widzimy ogromne kolejki. W takich warunkach trudno o dystans społeczny, część wczasowiczów nie ma też maseczek ochronnych.

Dzięki kamerom udostępnianym przez portal WebCamera możemy także zobaczyć, że na Gubałówce po godzinie 16:00 tego samego dnia znajdowało się wielu turystów. Możemy się zastanawiać, czy taka sytuacja będzie utrzymywała się przez całe ferie zimowe.

Ryanair się tłumaczy. Śledztwo ws. popularnego przewoźnika trwa. Linie lotnicze wydały oświadczenieRyanair się tłumaczy. Śledztwo ws. popularnego przewoźnika trwa. Linie lotnicze wydały oświadczenieCzytaj dalej

Wiele wskazuje na to, że górskie regiony przyciągają wczasowiczów mimo ograniczeń. Chociaż zarówno turyści, jak i przedsiębiorcy są już przygotowani na to, że obostrzenia prawdopodobnie nie skończą się 17 stycznia, to Polacy nie mają zamiaru spędzić całych ferii w domach.

Zakopane prawdziwe tłumy

Gubałówka, Zakopane, 10 stycznia br. Fot. https://www.webcamera.pl/

Nie tylko Zakopane – wczasowicze ruszyli na stoki narciarskie mimo obostrzeń

Chęć korzystania z ferii zimowych potwierdza nie tylko Zakopane. Tłumy wczasowiczów pojawiły się nawet na stokach narciarskich w innych miejscowościach, lekceważąc obecne obostrzenia rządowe. W sobotę 9 stycznia na Stadionie Leśnym w Kielcach można było zaobserwować grupy osób z saneczkami i tzw. jabłuszkami.

Goście pochłonięci zabawą na świeżym powietrzu, nie reagowali na prośby pracowników stoku. Wreszcie obsługa musiała wezwać na miejsce policję. Po interwencji funkcjonariuszy tłum szybko się rozszedł. Na szczęście nikt nie został ukarany mandatem.

Znaczne grupy podróżnych pojawiły się także w Tatrzańskim Parku Narodowym po tym, jak po raz pierwszy w tym roku udostępniono trasy narciarskie. Niestety w sobotę 9 stycznia ratownicy TOPR musieli dwukrotnie ściągać z górskich szlaków turystów, którzy doznali urazów. Jeden z nich został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala śmigłowcem.

Zakopane prawdziwe tłumy

Gubałówka, Zakopane, 10 stycznia br. Fot. https://www.webcamera.pl/

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tłumach na Kaszubach, gdzie wczasowicze także postanowili korzystać ze stoków. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Tygodnik Podhalański

Następny artykuł