Turysci.pl
Zakopane

fot. Flickr/ Adriano Oliveira/ CC BY-NC 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Turyści tłumnie odwiedzają Zakopane. „Siedzą, piją, jedzą, a nawet tańczą"

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakopane cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów i właśnie tam udały się największe tłumy po luzowaniu restrykcji. Polacy chętnie wypoczywali pod Tatrami również w ten weekend, jak wynika z relacji jednej z czytelniczek WP.

Zakopane tętniło życiem również w ten weekend. Polacy zachęceni otwartymi hotelami przybywają do stolicy Tatr już w piątkowe popołudnie. Na Krupówkach można spotkać wtedy tłumy, a kolejki ustawiają się przede wszystkim do restauracji.

Tłumy turystów w Zakopanem

- Na Krupówkach w weekend były tłumy, wszędzie kolejki po jedzenie na wynos. Na Gubałówkę wjechaliśmy o dziwo bez kolejki, ale na górze widać sporo ludzi - opowiada WP pani Anna z Warszawy. - Niby jedzenie tylko na wynos, ale ludzie siedzą, piją, jedzą, a nawet tańczą - dodaje.

Zgodnie z obowiązującymi restrykcjami sanitarnymi, w kolejce na Gubałówkę należy mieć maseczkę, dodatkowo z atrakcji może skorzystać o połowę mniej turystów. Jak czytamy na stronie, jednorazowo kolej PKL Gubałówka zabierze 64 osoby.

- Niby w każdej części może być 16 osób, ale nikt tego nie sprawdza i moim zdaniem było więcej - przyznaje pani Anna. - W moim wagoniku akurat była kobieta bez maski, z wózkiem. Uciszała swoje dziecko, robiąc „ćśśś". Ktoś się wkurzył, że pluje na ludzi. Zaczęła się afera. Zrobiło się nieprzyjemnie, bo partner tej kobiety huknął „trzeba było iść na piechotę", a potem „Pewnie jesteście z PiS-u" - relacjonuje.

Kwarantanna w Tajlandii

Tajlandia pozwoli turystom odbyć kwarantannę na jachcie

CZYTAJ DALEJ

Decyzją rządu od 12 lutego otwarte zostały również baseny, jednak aquaparki muszą pozostać zamknięte. Jak zauważa jednak WP, przepisy rozporządzenia są nieprecyzyjne i brakuje informacji, jakie obiekty podlegają pod baseny, a jakie pod aquaparki. Tym sposobem podhalańskie termy otworzyły się.

- W Termach Chochołowskich było bardzo dużo ludzi. Baseny są otwarte, ale bez atrakcji. Do saun ustawiają się kolejki, bo wpuszczają po kilka osób. Tam nie widać pandemii wcale - mówi WP Marta z Poznania.

Turyści chętnie odwiedzali zresztą nie tylko Zakopane. Polacy zjechali także do Białki czy Bukowiny, gdzie znajdziemy dobre tereny narciarskie. Jak wynika z relacji pana Pawła, ciężko było znaleźć wolne miejsce do zaparkowania.

- Długo szukałem wolnego miejsca, wszędzie były powieszone kartki „brak miejsc". Ostatecznie stanąłem koło Żabki - przyznaje Paweł z Gdańska. - Podobno za brak maski blokują skipass. Wszyscy się pilnują. Zresztą ochroniarze chodzą i przypominają - dodaje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >