zakopane i giewontFot. pixabay.com/ redroxmedia

Zakopane i Giewont podbijają sieć. Szczęki opadają. Reakcje internautów są jednoznaczne

Zakopane i Giewont zachwycają turystów o każdej porze roku i każdym momencie dnia i nocy. Ostatnio sieć obiegło zdumiewające zdjęcie, na którym widzimy dwa kultowe turystyczne miejsca uchwycone podczas zachodu słońca.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co znajduje się na fotografii
  • dlaczego Zakopane i Giewont są wyjątkowe
  • jakie inne atrakcje znajdziemy w okolicy

Zakopane i Giewont to kultowe miejsca wśród miłośników turystyki górskiej. Na facebookowym profilu serwisu Tatromaniak pojawiło się piękne zdjęcie tych kultowych miejsc. Zdjęcie zostało wykonane podczas zachodu słońca, gdy zaczynało zmierzchać.

Zakopane i Giewont zachwycają również o zmroku

Zdjęcie przedstawia Zakopane nocą na tle majestatycznego Giewontu. Zostało wykonane przez artystę specjalizującego się w robieniu zdjęć górom i opublikowane na Facebooku przez profil portalu Tatromaniak.

Fanom portalu widok również bardzo przypadł do gustu. "Aż mnie serce ściska, że mnie tam nie ma i od dawna tego nie widziałam na żywo", "Coś pięknego", "Uwielbiam Tatry i Zakopane" - czytamy w komentarzach pod zdjęciem.

Zakopane zamieszkuje zaledwie 27 tysięcy osób, ale o każdej porze roku można było spotkać tutaj też tysiące turystów. Niestety, obecnie miasto opustoszało ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, co doprowadziło wielu mieszkańców do rozpaczy i zapowiedzi strajków.

Giewont jest zdecydowanie najbardziej znanym szczytem polskich tatr, a jego elementem charakterystycznym jest krzyż, znajdujący się na samym szczycie. Ostatnio miejsce to było centrum kilku kontrowersyjnych sytuacji, które swój finał miały w prokuraturze.

Co można zobaczyć w okolicy?

Zakopane nazywane jest czasem zimową stolicą Polski, ze względu na swoją ogromną popularność w tym sezonie. Znajduje się tam najwyżej położony ośrodek narciarski w kraju, czyli oczywiście Kasprowy Wierch.

Szczyt popularny jest również latem, kiedy tłumy turystów przybywają tam pieszo albo wjeżdżają kolejką. Przyjezdnie równie chętnie przychodzą lub wjeżdżają na Gubałówkę, z której roztacza się panorama całych polskich Tatr i Zakopanego oraz Podhala, Pienin, Gorców i Beskidu Żywieckiego.

Zdecydowanie najpopularniejszym punktem turystycznym w polskich tatrach jest Morskie Oko, gdzie w zeszłym roku dotarło prawie milion turystów. Można tam dotrzeć na własnych nogach lub bryczką ciągnięto przez konie. Drugi sposób nie jest jednak polecany ze względu na wątpliwe warunki życia tych zwierząt.

Ogromną popularnością cieszą się również tamtejsze doliny: Kościeliska, Chochołowska, czy Strążyska, z których prowadzą najpopularniejsze szlaki na szczyty. Tatry przyjazne są również dla skiturowców, czyli połączenia turystyki górskiej i narciarstwa.

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł