Zakopane szokująca odpowiedźfot. wikipedia.org/ Aga Viburno/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg

Zakopane znajduje się obecnie w czerwonej strefie, co oznacza ostrzejsze restrykcje dla osób przebywających w turystycznym mieście. Jednak na ulicach można było spotkać ludzi, którzy chodzili bez maseczek. Zapytani o powód udzielili szokującej odpowiedzi. Szczegóły dotyczące interwencji policji podał portal Onet.pl.

Zakopane znalazło się w czerwonej strefie ze względu na wyraźny skok zachorowań na COVID-19, z którym obecnie zmaga się cała Polska. Mimo nałożenia dodatkowych restrykcji na ulicach służby spotkały osoby, które nie nosiły maseczek. Po tym, jak funkcjonariusze zapytali o powód, usłyszeli szokującą odpowiedź. O szczegółach poinformował portal informacyjny Onet.pl.

W związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją dotyczącą koronawirusa, Zakopane – podobnie jak wiele innych miejsc turystycznych – znalazło się w strefie objętej dodatkowymi restrykcjami. Po tym, jak powiat tatrzański znalazł się czerwonej strefie, służby miejskiej regularnie kontrolują stosowanie się do obostrzeń przez osoby znajdujące się w turystycznym mieście.

Zakopane w czerwonej strefie. Niektórzy nie wiedzą o dodatkowych obostrzeniach.

Obecnie Zakopane jest kontrolowane przez funkcjonariuszy. Policja zauważyła, że część osób jednak nie nosi maseczek mimo nałożenia na turystyczne miasto dodatkowych restrykcji ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem. Zapytani o powód podali dość szokującą odpowiedź, o czym poinformował komendant Straży Miejskiej w Zakopanem Marek Trzaskoś w rozmowie z PAP.

– 90 proc. napotkanych na Krupówkach spacerowiczów posiadało w pierwszy dzień obowiązywania czerwonej strefy maseczki. Pozostałe osoby, które nie miały założonych maseczek, tłumaczyły, że nie wiedziały, że Zakopane jest objęte czerwoną strefą. Jednak maseczki mieli przy sobie i na interwencję strażników zakładali je ze zrozumieniem – słowa Marka Trzaskosia cytuje portal Onet.pl.

Jednak obserwując Zakopane, służby potwierdzają, że zdecydowana większa część osób stosuje się do nałożonych restrykcji i nie stwarza problemów. Maseczki noszone są zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Onet.pl jak dotąd w tym mieście nikt nie został ukarany mandatem za niezakrywanie nosa i ust. Funkcjonariusze noszą też ze sobą sterylne maseczki, które rozdają zapominalskim.

Zwiedzając Zakopane, turyści muszą nosić maseczki, spacerując choćby po popularnych Krupówkach. Dzisiaj 4 października Ministerstwo Zdrowia przekazało w dobowym raporcie o nowych 1934 zarażonych SARS-CoV-2. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o skandalu związanym z Ryanairem. Na pokład nie wpuszczono 10-osobowej rodziny.

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł