Turysci.pl
zakopane kraków

fot. flickr.com/ Adriano Oliveira/ CC BY-NC 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Pociągi z Krakowa do Zakopanego zawieszone do wakacji. Wszystko przez remont torów

2 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakopane to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych niezależnie od pory roku. Niestety, osoby planujące wybrać się tam wiosną, mogą napotkać komplikacje. Od 1 marca do 25 czerwca przyjezdni będą mogli dojechać do miasta pod Giewontem gł

  • 1 marca wznowiony został torowiska na odcinku Kraków-Zakopane

  • Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza, która dotyczyć będzie również połączeń z innych miast

  • Pociągi zostaną wznowione na sezon letni, a we wrześniu ponownie zawieszone

Zakopane jest popularnym kierunkiem o każdej porze roku. Turyści ab się tam dostać, bardzo często wybierają podróż pociągiem. Niestety, wiosną napotkają na swojej drodze kilka komplikacji i będą musieli przesiąść się na komunikację zastępczą.

Dojazd do Zakopanego z utrudnieniami do wakacji

PKP od kilku lat na początku marca wraca do prac remontowych na odcinku Kraków-Zakopane i zawiesza kursowanie pociągów. Turyści również w tym roku muszą przygotować się na konieczność przesiadki na autobusową komunikacją zastępczą. Pociągi będą kursować tylko na odcinku Nowy Targ - Zakopane.

Zgodnie z planem, ruch kolejowy zostanie zawieszony do wakacji, a następnie pociągi wrócą na sezon letni. Roboty przewidziano do 25 czerwca. Jak informuje Gazeta Krakowska, po wakacjach remont zostanie kontynuowany we wrześniu. Jak czytamy, dzieje się tak już od trzech lat i potrwa jeszcze dwa kolejne.

Modyfikacja dotyczy również pociągów dalekobieżnych do Zakopanego m.in. z Warszawy czy Gdańska. Uruchomiona zostanie na nich zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków - Zakopane. Autobusy pojadą także na odcinku Stryszów - Nowy Targ za pociągi Polregio.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Utrzymane zostaną jedynie przejazdy Podhalańskiej Kolei Regionalnej na odcinku Nowy Targ - Zakopane. Wyjątkowo przez trzy dni, 16 -18 marca, pociągi będą kursowały również na odcinku Szaflary - Zakopane.

Z powodu wartego ponad miliard złotych remontu torów, utrudnienia mają powstawać jeszcze przez dwa kolejne lata. Jak jednak podkreśla PKP, po ich zakończeniu czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego ma skrócić się do zaledwie dwóch godzin.

Po remoncie zwiększy się również dostępność do pociągów na stacji Sucha Beskidzka, Jordanów, Raba Wyżna oraz przystanku Pyzówka. Pasażerowie będą mogli tam korzystać z zupełnie nowych peronów, a windy i pochylnie ułatwią dostęp na stację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Do wakacji wymienione mają zostać szyny na następujących odcinkach: Sucha Beskidzka - Maków Podhalański, Bystra Podhalańska - Jordanów, Chabówka - Raba Wyżna oraz Raba Wyżna - Sieniawa. Wyremontowane mają zostać również przystanki kolejowe, przejazdy drogowe i mosty.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

źródło: Gazeta Krakowska

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >