Turysci.pl
zakopane kraków

fot. flickr.com/ Adriano Oliveira/ CC BY-NC 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Pociągi z Krakowa do Zakopanego zawieszone do wakacji. Wszystko przez remont torów

2 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakopane to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych niezależnie od pory roku. Niestety, osoby planujące wybrać się tam wiosną, mogą napotkać komplikacje. Od 1 marca do 25 czerwca przyjezdni będą mogli dojechać do miasta pod Giewontem gł

  • 1 marca wznowiony został torowiska na odcinku Kraków-Zakopane

  • Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza, która dotyczyć będzie również połączeń z innych miast

  • Pociągi zostaną wznowione na sezon letni, a we wrześniu ponownie zawieszone

Zakopane jest popularnym kierunkiem o każdej porze roku. Turyści ab się tam dostać, bardzo często wybierają podróż pociągiem. Niestety, wiosną napotkają na swojej drodze kilka komplikacji i będą musieli przesiąść się na komunikację zastępczą.

Dojazd do Zakopanego z utrudnieniami do wakacji

PKP od kilku lat na początku marca wraca do prac remontowych na odcinku Kraków-Zakopane i zawiesza kursowanie pociągów. Turyści również w tym roku muszą przygotować się na konieczność przesiadki na autobusową komunikacją zastępczą. Pociągi będą kursować tylko na odcinku Nowy Targ - Zakopane.

Zgodnie z planem, ruch kolejowy zostanie zawieszony do wakacji, a następnie pociągi wrócą na sezon letni. Roboty przewidziano do 25 czerwca. Jak informuje Gazeta Krakowska, po wakacjach remont zostanie kontynuowany we wrześniu. Jak czytamy, dzieje się tak już od trzech lat i potrwa jeszcze dwa kolejne.

Modyfikacja dotyczy również pociągów dalekobieżnych do Zakopanego m.in. z Warszawy czy Gdańska. Uruchomiona zostanie na nich zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków - Zakopane. Autobusy pojadą także na odcinku Stryszów - Nowy Targ za pociągi Polregio.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Utrzymane zostaną jedynie przejazdy Podhalańskiej Kolei Regionalnej na odcinku Nowy Targ - Zakopane. Wyjątkowo przez trzy dni, 16 -18 marca, pociągi będą kursowały również na odcinku Szaflary - Zakopane.

Z powodu wartego ponad miliard złotych remontu torów, utrudnienia mają powstawać jeszcze przez dwa kolejne lata. Jak jednak podkreśla PKP, po ich zakończeniu czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego ma skrócić się do zaledwie dwóch godzin.

Po remoncie zwiększy się również dostępność do pociągów na stacji Sucha Beskidzka, Jordanów, Raba Wyżna oraz przystanku Pyzówka. Pasażerowie będą mogli tam korzystać z zupełnie nowych peronów, a windy i pochylnie ułatwią dostęp na stację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Do wakacji wymienione mają zostać szyny na następujących odcinkach: Sucha Beskidzka - Maków Podhalański, Bystra Podhalańska - Jordanów, Chabówka - Raba Wyżna oraz Raba Wyżna - Sieniawa. Wyremontowane mają zostać również przystanki kolejowe, przejazdy drogowe i mosty.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

źródło: Gazeta Krakowska

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >

Polska

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

Czytaj więcej >

Polska

Narciarze już mogą ruszać na stoki. Wyciąg w Bukowinie został otwarty

Czytaj więcej >

Polska

Silny wiatr i oblodzenia niemal w całej Polsce. Podróżni muszą szczególnie uważać

Czytaj więcej >