Turysci.pl > Na topie > Wystarczyło dziewięć sekund, żeby Ryanair rozgrzał emocje podróżnych. Wiadomo, co dalej z bagażami podręcznymi
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 24.05.2023 09:17

Wystarczyło dziewięć sekund, żeby Ryanair rozgrzał emocje podróżnych. Wiadomo, co dalej z bagażami podręcznymi

Ryanair
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Zasady przewozu bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych bywają bardzo surowe. Z reguły na pokład można wnieść tylko plecak lub torbę. Jednak wiele osób znalazło sposoby na ominięcie tych limitów, na czym tracą przewoźnicy.

Internet pełen jest filmików, na których kolejni podróżnicy zdradzają, jak wnieśli na pokład dodatkowe bagaże. Jeden z najpopularniejszych sposobów to włożenie dodatkowych ubrań do poduszki na kark lub poszewki. Przed rokiem podróżnych zabierających poduszki postraszył Ryanair.

Ryanair postraszył pasażerów. Wystarczyło dziewięć sekund

14 września 2022 roku na profilu Ryanaira na TikToku pojawiło się nagranie, o którym rozpisywały się media w całej Europie. Filmik szeroko komentowali również eksperci od taniego podróżowania. Zaledwie dziewięciosekundowy materiał zawierał bowiem zapowiedź dodatkowych opłat.

Choć Ryanair znany jest z bardzo swobodnego sposobu prowadzenia swoich mediów społecznościowych, to tym razem doprowadził do małego trzęsienia ziemi. Zgodnie z treścią materiału za wniesienie na pokład poduszki na kark podróżni musieliby dopłacić 5 euro, a przewóz dużej poduszki miałby kosztować aż 24,99 euro. Dodatkowo płatne byłoby również "ubieranie się na cebulkę".

Emocje pasażerów dodatkowo podgrzał niezwykle krótki, ale wymowny opis materiału. "Możemy i zrobimy to" - pisał Ryanair.

 

Ryanair jednak nie zmieni polityki bagażowej

Od opublikowanego materiału minęło już kilka miesięcy, a Ryanair nie wprowadził zmiany w swojej polityce bagażowej. Eksperci od taniego podróżowania się uspokoili, a media społecznościowe zaczęły zalewać kolejne filmiki nagrane przez "sprytnych" podróżników.

Redakcja Turyści.pl postanowiła skontaktować się z Ryanairem, aby dowiedzieć się, czy przewoźnik planuje zmiany w swojej polityce bagażowej. Odpowiedź uspokoi wszystkich podróżnych. - Na ten moment nie wprowadzamy zmian w regulaminie, związanych z bagażem - przekazała nam Alicja Wójcik-Gołębiowska, rzeczniczka prasowa Ryanaira.

Nie tylko plecak i torba za darmo w Ryanairze

W ramach ceny biletu na pokład Ryanaira za darmo można wnieść bagaż o wymiarach 40x20x25 cm. Najczęściej podróżni decydują się na zabranie plecaka lub torby podróżnej, ponieważ te są najbardziej pojemne, a dodatkowo w razie kontroli można je łatwo upchnąć w specjalnym stojaku.

Warto jednak pamiętać, że zgodnie z regulaminem Ryanaira na pokład można wnieść jedną sztukę małego bagażu osobistego, która "musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą". Oznacza to, że podróżni mogą zabrać ze sobą również bardzo małą walizkę na kółkach. Trzeba jednak pamiętać, że nie może ona przekroczyć dozwolonych wymiarów, do których wliczają się nóżki, uchwyty i kółka.