Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Jak wnieść dodatkowy bagaż do Wizz Aira? Ten sposób naprawdę działa
Magda Antoł
Magda Antoł 15.05.2023 08:47

Jak wnieść dodatkowy bagaż do Wizz Aira? Ten sposób naprawdę działa

Samolot pasażerski
Fot. Pixabay

Dłuższy wyjazd oznacza większy wydatek na bagaż. Zatem nic dziwnego, że wiele osób próbuje go uniknąć. W sieci bez trudu znajdziecie całą listę sposobów, jak tego dokonać.

Dodatkowa opłata za bagaż to koszmar dla podróżujących liniami lotniczymi. Możemy jej uniknąć, pakując i zabierając ze sobą mniej rzeczy… albo robiąc z kilku ubrań wygodną poduszkę.

Kolejny popularny trik działą w Wizz Airze

Jeden ze sposobów na uniknięcie nadbagażu, to włożenie ubrań do poduszki na kark, jeśli jednak bardziej odpowiada wam zwykła poduszka, to nic straconego. Tiktokerka @Sztosiara postanowiła przetestować w praktyce jeden z trików na mniej ubrań w bagażu. Influencerka na co dzień tworzy materiały lifestyle’owe i beauty, jednak tym razem, zainspirowana opowieścią jednej z klientek, postanowiła przetestować popularny trik podróżniczy. 

Jak się okazało, klientka miała rację, a trik z poduszką był trafiony. Film również odniósł duży sukces, gdyż osiągnął ponad 800 tys. wyświetleń. 

Jak trik ten działa?

Sposób jest banalnie prosty. Wystarczy wyjąć z bagażu kilka ubrań, włożyć je do poszewki i udać się na lotnisko. Tiktokerka wspominała, że stresowała się, gdyż nie była pewna, czy przy odprawie zostanie przepuszczona z taką poduszką. W jej przypadku trik zadziałał, ale czy za każdym razem będzie skuteczny?

Komentujący mają różne doświadczenia

Trik z poduszką otrzymał różne opinie od użytkowników TikToka. Jedni chwalili ten sposób, pisząc, że nigdy nie mieli problemów przy odprawie. Ale znaleźli się też tacy, którzy mieli pecha, bo ich poduszki nie zostały zakwalifikowane jako bagaż podręczny.

“Ostatnio pani w Porto powiedziała, że widziała te triki na TikToku i trzeba poduszkę w bagaż zmieścić albo dopłacić” - pisze jedna z użytkowniczek. “Mi na lotnisku powiedzieli, że będę musiał zapłacić za dodatkowy bagaż” - żalił się inny użytkownik.

W komentarzach pojawiły się też opinie, że z racji popularności tego triku, linia Ryanair zaczęła kontrolować zawartość poduszek. Jeśli w poduszkach były schowane ubrania, to było to traktowane jako drugi bagaż podręczny, za który obowiązuje dodatkowa opłata od 6 do nawet 36 euro. W takiej sytuacji najlepiej zostawić sobie trochę przestrzeni w bagażu i w razie problemów schować do niego poduszkę.