Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Jej bagaż był za duży. W błyskotliwy sposób przechytrzyła linie lotnicze
Magda Antoł
Magda Antoł 13.05.2023 18:02

Jej bagaż był za duży. W błyskotliwy sposób przechytrzyła linie lotnicze

Samolot pasażerski
Fot. Pixabay

Przewożąc bagaż w samolocie, trzeba liczyć się z możliwymi dodatkowymi opłatami. Pewna Amerykanka podzieliła się na TikToku prostym trikiem, jak uniknąć nieprzyjemnej dla portfela opłaty.

Czasami nie da się uniknąć sytuacji, gdy na dłuższy wyjazd potrzebujemy spakować więcej rzeczy do walizki. Jednocześnie musimy zmierzyć się z dodatkową opłatą, nakładaną na cięższe bądź szersze bagaże. Jednak istnieje pewien sposób na jej uniknięcie. Wystarczy skorzystać z tiktokowego triku Amerykanki.

Do tańszego lotu potrzebujemy poszewki i kilku ubrań

Wszyscy chcieliby latać jak najtaniej, ale nie zawsze jest to możliwe. Wystarczy, że nasz pobyt w miejscu docelowym będzie na tyle długi, że nie obejdzie się bez spakowania większej liczby ubrań do walizki czy plecaka. Jednak pewna Amerykanka pokazała, że da się przechytrzyć system i polecieć taniej, nawet z okazałym plecakiem.

Ashlee, która ostatnio podróżowała amerykańskimi tanimi liniami Spirit Airlines, pokazała, że z pomocą poszewki poduszki na kark oraz kilku ubrań można z łatwością zmniejszyć objętość bagażu i tym samym uniknąć opłaty. Film ukazał się na TikToku i stał się hitem na jej profilu, gdyż osiągnął ponad 250 tys. wyświetleń.

Jak działa trik na poduszkę do karku?

Na filmie widzimy, że plecak Ashlee jest zbyt szeroki. W tym przypadku Spirit Airlines pobrałby od niej dodatkową opłatę w wysokości 60 dolarów. Kobieta uniknęła tego, dzięki wcześniejszemu przygotowaniu poszewki. 

Wyjęła z niej miękki wkład i w jego miejsce włożyła kilka zwiniętych w rulon ubrań, wyciągniętych z bagażu podręcznego. W ten sposób “odchudziła” plecak, który bez problemu zmieścił się w sorterze. Dodatkowo Ashlee udogodniła sobie podróż, ponieważ zrolowane ubrania idealnie sprawdziły się jako poduszka na kark.

Skąd te opłaty?

Wszystko sprowadza się do odpowiedniego rozmiaru naszego bagażu. Według regulaminu linii Spirit Airlines rozmiar bagażu podręcznego musi mieścić się w granicach 45x35x20 cm. Jeśli nasz plecak lub torba okażą się większe, wówczas dodatkowa opłata wyniesie 60 dolarów.