Turysci.pl

Materiały Prasowe plakat serialu Wataha

W których miejscach kręcono kultową "Watahę"? Szukają ich dziesiątki turystów

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Wyjazd w Bieszczady zwykle kojarzy się z odpoczynkiem od zgiełku wielkich miast, delektowaniem się spokojem oraz kontaktem z naturą . Dla niektórych turystów jednak jest to również szansa na zobaczenie miejsc, które poznali dzięki popularnemu serialowi "Wataha", który właśnie w tych górach był kręcony. W niektórych miejscach już jakiś czas temu pojawiły się pojedyncze tabliczki z napisem "Tu kręcono serial Wataha". Niektóre jednak wyjątkowo trudno znaleźć i nie każdemu się to udaje. 

Wyjazd tropem serialowej "Watahy" 

Turyści najczęściej zaintrygowani są chatą, w której ukrywał się Wiktor Rebrow, komendą Straży Granicznej czy kamieniołomem z drugiej serii. Szansę na zarobek zauważyło w tym wielu miejscowych oraz organizacji. Agencja Turystyczna Bieszczady Adventure współpracowała przy poszukiwaniach planów zdjęciowych do serialu, a z czasem zaczęła sama organizować off-roadowe wyjazdy śladami "Watahy". 

- Wystarczy podjechać do Tyskowej czy Radziejowej, żeby zobaczyć ślady dawnych wsi i leśniczówkę, w której ukrywał się Rebrow. W serialu jest scena, gdy ktoś do niego strzela. To miejsce nad Solinką, do którego latem jeżdżę z dziećmi się kąpać - zdradza szef agencji Adventure, Daniel Biłas, w rozmowie z Gazetą Wyborczą. 

Nie trudno znaleźć również placówkę straży granicznej, która jest ważnym miejscem dla serialu. Znajduje się ona w Ustrzykach Górnych, niedaleko skrzyżowania drogi na Wołosate. 

Turyści na własnej skórze poczuć również mogą trasę przeprawy uchodźców. Są to okolice Procisnego, niedaleko Stuposian, u zbiegu Sanu i Wołosatego. Kamieniołom z drugiej serii, który staje się miejscem zbrodni, znajduje się natomiast około 5 km od zapory w Solinie. Najłatwiej dojechać do niego od strony drogi z Myczkowca od Soliny. 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]