wyjazd śladami WatahyMateriały Prasowe plakat serialu Wataha

W których miejscach kręcono kultową "Watahę"? Szukają ich dziesiątki turystów

Wyjazd w Bieszczady od dłuższego czasu dla wielu turystów łączy się z poszukiwaniami miejsc, w którym kręcono kultowy serial "Wataha". Nie każdy potrafi znaleźć wszystkie atrakcje.

Wyjazd w Bieszczady zwykle kojarzy się z odpoczynkiem od zgiełku wielkich miast, delektowaniem się spokojem oraz kontaktem z naturą. Dla niektórych turystów jednak jest to również szansa na zobaczenie miejsc, które poznali dzięki popularnemu serialowi "Wataha", który właśnie w tych górach był kręcony. W niektórych miejscach już jakiś czas temu pojawiły się pojedyncze tabliczki z napisem "Tu kręcono serial Wataha". Niektóre jednak wyjątkowo trudno znaleźć i nie każdemu się to udaje.

Otwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniOtwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniCzytaj dalej

Wyjazd tropem serialowej "Watahy"

Turyści najczęściej zaintrygowani są chatą, w której ukrywał się Wiktor Rebrow, komendą Straży Granicznej czy kamieniołomem z drugiej serii. Szansę na zarobek zauważyło w tym wielu miejscowych oraz organizacji. Agencja Turystyczna Bieszczady Adventure współpracowała przy poszukiwaniach planów zdjęciowych do serialu, a z czasem zaczęła sama organizować off-roadowe wyjazdy śladami "Watahy".

- Wystarczy podjechać do Tyskowej czy Radziejowej, żeby zobaczyć ślady dawnych wsi i leśniczówkę, w której ukrywał się Rebrow. W serialu jest scena, gdy ktoś do niego strzela. To miejsce nad Solinką, do którego latem jeżdżę z dziećmi się kąpać - zdradza szef agencji Adventure, Daniel Biłas, w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Nie trudno znaleźć również placówkę straży granicznej, która jest ważnym miejscem dla serialu. Znajduje się ona w Ustrzykach Górnych, niedaleko skrzyżowania drogi na Wołosate.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

Turyści na własnej skórze poczuć również mogą trasę przeprawy uchodźców. Są to okolice Procisnego, niedaleko Stuposian, u zbiegu Sanu i Wołosatego. Kamieniołom z drugiej serii, który staje się miejscem zbrodni, znajduje się natomiast około 5 km od zapory w Solinie. Najłatwiej dojechać do niego od strony drogi z Myczkowca od Soliny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Przejmujące sceny, rodzina zaskoczyła wzruszającym do granic możliwości gestem
  2. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej
  3. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  6. Żona polskiego bramkarza pokazuje swoje wdzięki. Lewandowska i Szczęsna mają konkurencję (FOTO)

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł