Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Włochy wprowadzają Super Green Pass. Co to oznacza dla turystów?
Ania Radke
Ania Radke 07.12.2021 22:21

Włochy wprowadzają Super Green Pass. Co to oznacza dla turystów?

vaccine-gcb06cc83c 1280
fot. Pixabay/ spencerbdavis1

Włochy wprowadziły tzw. Super Green Pass, czyli przepustkę sanitarną wystawianą tylko osobom zaszczepionym i wyleczonym. W wielu miastach rozpoczęły się kontrole dokumentu w środkach komunikacji miejskiej.

Włochy od poniedziałku jeszcze bardziej zaostrzyły przepisy dotyczące paszportu covidowego. Aby wejść do kin, teatrów, zamkniętych sali, barów i restauracji oraz na imprezy masowe, należy mieć przy sobie tzw. Super Green Pass

Co ważne, przepustka nie jest wydawana na podstawie testu, co ma być zachętą do szczepień. Nowe zasady wstępnie mają obowiązywać do 15 stycznia.

Włochy. Kontrole przepustek na przystankach i w metrze

Nowe zasady dotkną m.in. turystów wybierających się do Rzymu. W poniedziałek (pierwszy dzień obowiązywania przepisów) przeprowadzono tam 1350 kontroli na przystankach i stacjach metra.

Jak wskazano, 30 pasażerów nie miało wymaganego dokumentu i dlatego nie mogli wsiąść do metra lub autobusu. Jazda bez przepustki wiąże się z grzywną w wysokości 400 euro.

Włoskie Ministerstwo Zdrowia w wydanym okólniku zaleciło, aby osobom, które przeszły zakażenie, podawać trzecią dawkę szczepionki co najmniej pięć miesięcy od drugiej lub od infekcji.

We Włoszech odnotowano jednocześnie wzrost szczepień pierwszą dawką w ostatnich dwóch tygodniach; przyjęło ją 390 tys. osób. Tamtejsze władze wskazują, że wiąże się to z zaostrzeniem przepisów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi: Włochy Rzym