Turysci.pl
saint-peters-basilica-g132c9752a 1280

fot. Pixabay/ martieda

Włochy wprowadzają ograniczenia dla niezaszczepionych. Będą obowiązywać od 6 grudnia

25 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Włochy zaostrzają zasady dotyczące korzystania z zielonej przepustki covidowej. Od 6 grudnia będzie ona dostępna tylko dla osób zaszczepionych i wyleczonych. Tylko taki dokument umożliwi wstęp do teatru i kina, hotelu, na imprezy sportowe i publiczne czy do zamkniętych sali w barach i restauracjach.

Włochy wprowadzają dodatkowe obostrzenia w ramach walki z Covid-19. Tamtejszy rząd ogłosił, że od 6 grudnia niezaszczepionych czeka wiele ograniczeń. Przede wszystkim nie będą mogli korzystać z lokali gastronomicznych, placówek kulturalnych czy brać udział w imprezach masowych. 

Nowe restrykcje spowodowane są wzrostem zakażeń czwartej fali pandemii. W ten sposób Włochy chcą chronić się przed pełnym lockdownem w okresie świąteczno-noworocznym i uratować zimowy sezon turystyczny.

góry (1)

Zidentyfikowano kości znalezione w Tatrach. To szczątki zaginionej Joanny

CZYTAJ DALEJ

Włochy zaostrzają restrykcje dla niezaszczepionych

Włochy zdecydowały się wprowadzić nową wersję przepustki covidowej, tzw. Super Green Pass. Dostępna będzie ona tylko dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców i umożliwi wstęp do kina, teatru, hotelu, siłowni, sal we wnętrzu restauracji czy barów, a także pozwoli na uczestnictwo w imprezach publicznych i sportowych.

Warto podkreślić, że od 6 grudnia do 15 stycznia, czyli w okresie świątecznym, w miejscach tych nie będą już uznawane przepustki sanitarne wydawane obecnie na podstawie testów na koronawirusa. 

Włoski rząd zapowiedział również zaostrzenie kontroli prowadzonych przez siły porządkowe, w tym także na drogowych przejściach granicznych. Osoby z negatywnym wynikiem testu będą mogły jednak korzystać z komunikacji publicznej i metra.

Jak podkreślił premier Włoch Mario Draghi podczas konferencji prasowej, sytuacja we kraju "lekko pogarsza się", jednak jest "pod kontrolą" dzięki wysokiej liczbie zaszczepionych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

świeczka

Europa

Tragedia w Alpach Francuskich. Pięcioletnia dziewczynka zginęła na miejscu

Czytaj więcej >

Europa

Samoloty Ryanair omal nie zderzyły się na pasie startowym. Po dwóch latach lotnisko w Maladze przedstawiło raport

Czytaj więcej >

Europa

Watykan zaostrza restrykcje. Dotkną również turystów

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy. Polak zamknął się w toalecie i na gapę podróżował pociągiem. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >

Europa

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Skorzystają zaszczepieni turyści

Czytaj więcej >

Europa

Tragedia w słowackich Tatrach. Ratownicy znaleźli ciała trzech Polaków

Czytaj więcej >