Turysci.pl
people-5828891 1280

fot. Pixabay/ useche70

Włochy. Od 1 września nowe przepisy dot. paszportów covidowych

26 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Włochy wprowadzają nowe przepisy dotyczące paszportów covidowych, które zaczną obowiązywać od 1 września. Zaświadczenia Green Pass wymagane będą także od turystów podróżujących w transporcie publicznym.

Paszporty covidowe we Włoszech do tej pory konieczne były m.in. w restauracjach, kinach, na basenach czy stadionach piłkarskich. Od 1 września lista miejsc, gdzie taki dokument będzie konieczny, wydłuży się.

Paszporty covidowe także w samolotach i pociągach

Od 1 września pasażerowie samolotów (również na trasach krajowych), pociągów i autobusów międzyregionalnych, statków czy promów (z wyjątkiem promów na trasie Sycylia-Kalabria), zobowiązani będą do przedstawienia certyfikatu covidowego.

Nowe restrykcje nie dotyczą jedynie pociągów lokalnych, autobusów miejskich i pociągów metra. Według informacji "Corierre dela Sera" paszport covidowy będzie wymagany również od pracowników szkół i uczelni, czy od studentów.

Tak zwany Green Pass mogą otrzymać osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 lub posiadają zaświadczenie o przejściu zakażenia w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Paszport covidowy mogą otrzymać również te osoby, które uzyskają negatywny wynik testu na koronawirusa. Pozostaje on ważny w ciągu ostatnich 48 godzin.

Nowe zasady na granicach

Zmianie ulegną również zasady na granicach. Od 1 września do Włoch przyjechać będą mogły jedynie osoby, które przyjęły co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, są ozdrowieńcami lub posiadają negatywny test na koronawirusa.

Przypomnijmy, że co najmniej do 30 sierpnia podróżni przybywający do Włoch z Polski zobowiązani są do zarejestrowania swojego przyjazdu poprzez platformę EU Digital Passenger Locator Form.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >