Turysci.pl
Włochy chcą wprowadzić białą strefę w całym kraju

fot. unsplash.com/Ashkan Forouzani

Włochy: Biała strefa w całym kraju możliwa jeszcze w połowie czerwca

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Włochy w czasie pandemii zostały podzielone na 4 strefy: czerwoną, pomarańczową, żółtą oraz białą. Oznaczenia zmieniały się zależnie od sytuacji pandemicznej, a obostrzenia w regionach regulować mogły lokalne władze. Wkrótce jednak całe to państwo może oznaczone zostać kolorem białym, co zapowiedział tamtejszy minister zdrowia.

  • Pierpaolo Sileri przedstawił w mediach plan otwierania włoskiej gospodarki oraz przyjmowania turystów z zagranicy

  • Jak zaznaczył, akcja szczepień idzie sprawnie i w połowie czerwca prawdopodobnie w całym kraju wprowadzony zostanie tzw. stan biały

  • Zgodnie z przepisami obowiązującymi we Włoszech, oznaczało to będzie obowiązywanie minimalnych obostrzeń i odmrożenie sektora turystycznego

Włochy w czasie pandemii przeszły drogę od jednego z najbardziej poszkodowanych krajów do turystycznego raju, który zapowiada luzowanie obostrzeń i przyjmowanie gości z zagranicy. Tamtejsza gospodarka przed kryzysem czerpała ogromne zyski z sektora turystycznego i trudno się dziwić, że rządzącym zależy na jak najszybszym odblokowaniu tej branży.

Włochy w połowie czerwca chcą być „białą strefą"

Włoski minister zdrowia ogłosił w mediach, że w połowie czerwca połowa ludności tego kraju będzie już po pierwszej dawce szczepionki. Pierpaolo Sileri w wywiadzie dla dziennika „Il Messaggero” stwierdził, że wystarczy to, by objąć wszystkie regiony tzw. białą strefą.

Awantura w samolocie lecącym z Londynu do Wrocławia

Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Wrocławia z Londynu

CZYTAJ DALEJ

Oznaczałoby to zachowanie jedynie minimalnych restrykcji oraz niemalże całkowite uruchomienie turystyki. Jak czytamy na stronie Gov.pl, w obszarze białej strefy nie obowiązują zakazy funkcjonowania usług, nie ma też obostrzeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Co prawda minister nie zdradził żadnych szczegółów i nie uściślił, czy jego pojęcie „białej strefy" oznaczało rządową definicję tych regulacji, jeśli jednak rzeczywiście tak jest, to bardzo dobra wiadomość dla turystów. Oznacza ona, że nie będzie też zakazu przemieszczania się między regionami, a hotele, sklepy z pamiątkami, restauracje i atrakcje będą otwarte.

Minimalne obostrzenia, które przypisywane są tzw. strefom białym, to m.in. nakaz zasłaniania ust oraz nosa, zakaz zgromadzeń, dyskotek oraz zawodów sportowych z udziałem publiczności. Spodziewać się więc można, że aktywności angażujące znaczne tłumy, mogą być w pewien sposób ograniczane, choć na oficjalną wiadomość trzeba jeszcze poczekać.

Pierpaolo Sileri podkreślił również, że będzie możliwe zniesienie godziny policyjnej, która obecnie obowiązuje od 22:00 do 5:00. Jednocześnie polityk zaznaczył, że jego zdaniem już za 2 tygodnie możliwe będzie zniesienie zakazu przyjmowania klientów w pomieszczeniach restauracyjnych. Jak powszechnie wiadomo Włochy są jedną z kulinarnych ikon Starego Kontynentu, spodziewać się więc można, że ta ostatnia zmiana zostanie pozytywnie odebrana nie tylko przez mieszkańców, ale również turystów z zagranicy.

Włochy przygotowują się do przyjmowania turystów już w maju

Na razie osoby przekraczające granice Włoch zobowiązane są do przestrzegania szeregu restrykcji, wkrótce jednak może się to zmienić. Zgodnie z zapowiedziami włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, łagodzenie przepisów dla podróżnych ma nastąpić już 15 maja.

Włochy zapowiadają wprowadzenie specjalnych „przepustek", które będą umożliwiały spokojne przemieszczanie się, bez konieczności odbycia kwarantanny. Otrzymać je mają wszystkie osoby, które przyjmą szczepionki przeciw COVID-19, przedstawią negatywny wynik testu na obecność koronawirusa lub udowodnią, że są ozdrowieńcami.

Szef włoskiego MSZ podkreślił również, że jego kraj jest przygotowany na przyjmowanie zagranicznych turystów. Zapewnił, że takie wizyty będą przebiegały w całkowitym bezpieczeństwie sanitarnym.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >