Turysci.pl
Włochy

fot. pixabay/ Nadi17

Ziemia osunęła się we włoskim kurorcie Amalfi

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

We Włoskim kurorcie Amalfi osunęła się ziemia, która zablokowała drogę krajową oraz zasypała popularny wśród turystów tunel, który jest jedną z atrakcji dla podróżnych. Burmistrz miasta zarządził ewakuację mieszkańc&oacu

Włochy są bez wątpienia jednym z najpopularniejszych krajów w Europie, które turyści chętnie odwiedzają. Magiczne uliczki, niebanalna architektura, pozostałości po kulturze starożytnej, wyśmienite jedzenie i trunki. Wszystkie te czynniki składają się na atrakcyjność tego państwa i jego popularność wśród podróżnych. Jednym z chętniej odwiedzanych zakątków Italii jest wybrzeże Amalfi, w południowo-zachodniej części kraju. Niestety w magicznym kurorcie doszło do osunięcia się ziemi. Niezbędna była ewakuacja.

Ewakuacja na włoskim wybrzeżu

Na włoskim wybrzeżu Amalfi doszło do masywnego osunięcia ziemi, co wywołało panikę wśród osób przebywających w miasteczku. Kataklizm miał miejsce we wtorek, tj. 2 lutego 2021 roku, o godzinie 9:30. W jednym momencie ziemia zablokowała drogę, a władze zdecydowały o natychmiastowej ewakuacji.

Jak wynika z relacji świadków oraz zdjęć, które trafiły do sieci, na drogę krajową Amalfi 163 zsunął się duży głaz, w wyniku czego ziemia spadła na szosę. Osuwisko zasypało popularny wśród turystów tunel Matteo Camera, który jest jedną z lokalnych atrakcji.

— Strach w #Amalfi: osuwisko o ogromnych rozmiarach oderwało się od skalistego grzbietu zaraz po godzinie 9:30, spadło obok domów w centrum. Droga krajowa Amalfi jest zasypana. Miejmy nadzieję, że nikomu nic się nie stało — czytamy w komunikat na Twitterze.

Burmistrz miasteczka, Daniele Milano, potwierdził włoskiej agencji informacyjnej, że z relacji świadków zdarzenia wynika, że nie ma żadnych ofiar. Mimo wszystko podkreśla, że jest jeszcze za wcześnie, aby zupełnie wykluczyć taką ewentualność.

— Oczyszczenie drogi zajmie wiele godzin i tylko wtedy możemy być pewni, że nie ma ofiar — powiedział Daniele Milano.

Włochy, Amalfi, fot. wikipedia/ Berthold Werner, CC 3.0 

Popularność włoskiego wybrzeża Amalfi

Włoskie wybrzeże Amafli jest jednym z najpiękniejszych regionów Italii. Przyciąga każdego roku prawdziwe tłumy turystów, a wśród nich wielu międzynarodowych celebrytów i gwiazd wielkiego formatu.

Nie da się ukryć, że wakacje na wybrzeżu nie należą do najtańszych. Amalfi zaliczane jest do najdroższych i najbardziej luksusowych kurortów wakacyjnych. Średnia cena za nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu w dobie koronawirusa to ponad 300 zł. Przed pandemią wartości te szybowały nawet 4-krotnie.

Włochy, Amalfi, fot. wikipedia/ praca własna, CC 3.0 

W Amalfi zobaczyć możemy Muzeum Papieru, które powstało na miejscu dawnej drukarni. Region ten był bowiem jednym z pierwszych w Europie, gdzie rozpoczęło produkcję papieru czerpanego w XII i XIII wieku.

W danych czasach miasteczko pełniło bardzo ważną funkcję na szlakach handlowych. Kupcy posiadali liczne przywileje, a w sercu miasta przecinały się aż 3 różne szlaki: bizantyjskiego, arabskiego i zachodnioeuropejskiego. Niestety w wyniku najazdu Normanów, miasto straciło swoją świetność, której już nigdy nie udało się odzyskać.

Wczoraj pisaliśmy o decyzji Rady Unii Europejskiej, która wprowadza pakiet jednolitych przepisów dla podróżujących wewnątrz granic UE. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >