Turysci.pl
Unia Europejska wdraża jednolity system podróżowania

fot. pixabay/stux

Jednolite przepisy dla podróżujących w Unii Europejskiej

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Rada Unii Europejskiej debatowała na temat przyjęcia programu dotyczącego jednolitego systemu poruszania się wewnątrz Wspólnoty. Decyzja została ostatecznie przyjęta. Unia Europejska zostanie podzielona na 4 regiony, które będą oznaczone odp

Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję ws. jednolitych obostrzeń dotyczących przemieszczania się w granicach Wspólnoty. Celem podjętych działań ma być zapobieganie ponownego zamykania granic wewnętrznych krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Unia Europejska wprowadza zmiany

Rada Unii Europejskiej debatowała w czasie spotkania nad rozwiązaniami, które mogłyby uchronić kraje członkowskie przed ponownym zamknięciem swoich granic. Decyzja została podjęta. Przyjęty został pakiet jednolitych rekomendacji dotyczący podróżowania po terenie Unii Europejskiej.

Pakiet podpisany przez ambasadorów państw zakłada podział wszystkich krajów członkowskich na sektory, które będą oznaczane odpowiednimi kolorami. Barwy będą uzależnione od średniej liczby nowych infekcji koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni. Ważny będzie również pozytywny procent wykonywanych testów w danym państwie.

[EMBED-3224]

Unia Europejska będzie podzielona na 4-kolorowe regiony. Na zielono zaznaczone będą najbezpieczniejsze części Wspólnoty, a później kolejno będzie kolor pomarańczowy, czerwony i ciemnoczerwony.

Mapa bezpieczeństwa Unii Europejskiej aktualizowana będzie raz w tygodniu i będzie na bieżąco pokazywać sytuację panującą w krajach członkowskich.

Poza wyznaczonymi sektorami i oznaczeniem ich odpowiednim kolorem, na mieszkańców Unii Europejskiej czekają liczne obostrzenia. Największe restrykcje będą obowiązywały oczywiście w regionach ciemnoczerwonych. Ich obywatele nie będą mogli podróżować do innych krajów UE.

Na wyjazd z regionów ciemnoczerwonych pozwolić sobie będą mogły jedynie osoby, które mają poważne powody do podróży. Będą oni zobligowani do posiadania negatywnego testu na koronawirusa. Po przyjeździe do miejsca docelowego będą musieli poddać się izolacji.

Warto podkreślić, że ambasadorowie zdecydowali, że nawet strefy ciemnoczerwone nie powinny być zamykane i oddzielane od reszty Europy. Mieszkańcy powinni mieć sami poczucie odpowiedzialności, aby zaniechać podróże i wstrzymać się od przemieszczania.

Na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej podęto decyzje również o innych strefach we wspólnocie. Regiony, które będą zielonymi wyspami, mogą spodziewać się, że nie obejmą ich żadne obostrzenia i będą mogli swobodnie przemieszczać się po Unii Europejskiej.

Niestety wiele państw podjęło już decyzję o zamknięciu granic. Ostatnio radykalne restrykcje zostały wprowadzone w Portugalii, gdzie obowiązuje narodowa kwarantanna.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: poinformowani.pl

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >