Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Właściciele łódek w Trójmieście oszaleli. Rodzinny rejs za blisko tysiąc złotych
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 11.05.2024 11:28

Właściciele łódek w Trójmieście oszaleli. Rodzinny rejs za blisko tysiąc złotych

Łodzie w Gdańsku (zdjęcie poglądowe)
Fot. Kingcraft / shutterstock

Urlop nad Bałtykiem wiąże się z wieloma kuszącymi atrakcjami, które oczywiście nie należą do najtańszych. Do jednej z najdroższych rozrywek zaliczają się rejsy po morzu. Na szczególnie wysoki wydatek musimy przygotować się w Trójmieście. Jak potwierdzają turyści, armatorzy w tym rejonie naprawdę przesadzają z cenami. 
 

Sezon na rejsy nad Bałtykiem rozpoczęty

Statki z Gdyni do Helu rozpoczęły regularne rejsy 27 kwietnia. Kursy będą odbywały się codziennie aż do końca września. Za bilet na taką wycieczkę w obie strony zapłacimy 135 zł w taryfie normalnej oraz 115 zł w taryfie ulgowej.

Zakładając, że na wycieczkę wybiera się małżeństwo z dwojgiem dzieci, to za wstęp na łódź zapłacą łącznie 500 zł. Jeszcze więcej wydamy, jeśli będziemy chcieli przedostać się na piaszczyste, helskie, plaże z Gdańska. 

Blisko tysiąc złotych za rodzinną wycieczkę

Żegluga Gdańska oferuje również wycieczkę z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej. Katamaran na tej trasie będzie kursował jedynie w lipcu i sierpniu. Zarówno za bilet normalny, jak i ulgowy zapłacimy 200 zł, a więc czteroosobowa rodzina musi liczyć się z kosztem rzędu 800 zł.

W cenie biletu możemy zabrać na pokład rower. Operator wycieczek zachęca w ten sposób do aktywnego zwiedzania Żuław Wiślanych. 

Bilety tylko w kasie

Z pełną ofertą rejsów oferowanych przez Żeglugę Gdańską można zapoznać się na ich stronie internetowej. Nie zakupimy tam jednak biletów, ponieważ przewoźnik nie prowadzi sprzedaży online. Jeśli myślicie o wybraniu się statkiem z Trójmiasta na Hel lub Mierzeję Wiślaną, to w planie wycieczki trzeba uwzględnić wizytę w kasie i ewentualne odstanie kilku minut w kolejce.

Źródło: turystyka.wp.pl

Czytaj więcej: O 8:12 nikt nawet nie myślał o Rewalu. Wtem wydarzyło się to...