Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > O 8:12 nikt nawet nie myślał o Rewalu. Wtem wydarzyło się to...
Redakcja Turyści
Redakcja Turyści 09.05.2024 08:34

O 8:12 nikt nawet nie myślał o Rewalu. Wtem wydarzyło się to...

Rewal
fot. webcamera

Nie jest tajemnicą, że Polacy uwielbiają wyjazdy nad Bałtyk. Zarówno w sezonie, jak i poza nim, nad morzem można znaleźć wiele atrakcji. Nic dziwnego, że ludzie chętnie z nich korzystają. 

Rewal nad Bałtykiem

Rewal to mała miejscowość letniskowa, która znajduje się w północno-zachodniej Polsce nad Morzem Bałtyckim. W 2018 r. wieś ta liczyła zaledwie nieco ponad 1000 mieszkańców, jednak w sezonie jest ich kilkanaście razy więcej. 

Rewal pełni też siedzibę gminy o tej samej nazwie, w której w skład wchodzą m.in. Trzęsacz, Niechorze i Pustkowo. 
W Rewalu znajduje się też przystań morska dla lokalnych rybaków z przynależnym akwotarium. 

Największe atrakcje Rewala

Rewal to bardzo urokliwa miejscowość, w której koniecznie należy odwiedzić taras widokowy przy ul. Parkowej na klifowym brzegu. To właśnie stamtąd najlepiej prezentują się wschody i zachody słońca, a nawet i sztormy, które od czasu do czasu nawiedzają Morze Bałtyckie. 

Ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w Rewalu jest też wizyta w tamtejszym Parku Wieloryba, gdzie rodziny z dziećmi mogą podziwiać repliki wielu gatunków zwierząt. 

Nietypowe zdarzenie w Rewalu

Branża turystyczna nad Bałtykiem może uznać tegoroczną majówkę za bardzo udaną. Przyjezdni dopisali, a dzięki dobrej pogodzie, na niektórych plażach zaroiło się m.in. od parawanów, niczym w sezonie. 

Sprawdziliśmy na kamerach monitoringu, jak wygląda sytuacja po długim weekendzie. Mimo tego, że w czwartek rano pogoda była słoneczna, temperatury wynosiły ok. 9 stopni, na plaży nie było praktycznie żywego ducha.

Czytaj więcej: Perła Opolszczyzny na weekend. Mało turystów tam dociera

Dopiero w pewnym momencie naszym oczom ukazało się dwóch spacerowiczów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że osoby te przemierzając wybrzeże, moczyły stopy w - co by nie mówić - bardzo zimnej wodzie Bałtyku. Najwyraźniej turystom to jednak nie przeszkadzało.