Turysci.pl
Machu Picchu

unsplash/Beatriz Ramos

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Zamieszki w Peru, które zapoczątkowało odwołanie prezydenta Pedra Castilla już teraz mocno niekorzystnie wpłynęły na turystykę tego miejsca. Jak się okazuje to jeszcze nie koniec, a chaos w kraju przyczynił się również do zamknięcia jednego z cudów świata!

Po trwających blisko półtora miesiąca zamieszkach w Peru rząd zdecydował, że w obawie o życie turystów, których część zdecydowała się nawet na opuszczenie objętego protestami terenu na własnych nogach, musi posunąć się jeszcze o krok dalej. Zamyka jeden z siedmiu cudów świata - Machu Picchu oraz popularny wśród podróżujących szlak Inków.

Władze Peru zamykają Machu Picchu

Peruwiańskie Ministerstwo Kultury wydało oświadczenie, w którym poinformowało, że ze względu na zagrożenie życia turystów odwiedzających cytadelę Machu Picchu, spowodowane panującymi od około półtora miesiąca zamieszkami wywołanymi życiem politycznym kraju, atrakcja zostaje wyłączona z możliwości odwiedzin. Podobnie stało się ze szlakiem Inków, który również był uznawany za jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji przez turystów w Peru.

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem Szef Ryanaira jest pełen obaw

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

CZYTAJ DALEJ

- Decyzja o zamknięciu sieci szlaków Inków i cytadeli Machu Picchu zapadła ze względu na sytuację społeczną i w trosce o bezpieczeństwo odwiedzających - czytamy w oficjalnym oświadczeniu władz.

Taka decyzja najprawdopodobniej jest spowodowana faktem, że już wcześniej poprzez zamieszki w rejonie twierdzy Inków utknęło około 400 turystów, z czego więcej niż pół stanowili obcokrajowcy. Problemy spowodowało szkodzenie torów kolejowych prowadzących wzdłuż trasy do cytadeli. Podczas konferencji tamtejszy minister polityki zapewnił, że wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani.

Protesty w Peru trwają już prawie półtora miesiąca

Choć zamieszki wywołane przez zwolenników prezydenta Pedra Castillo zaczęły się jeszcze 7 grudnia, nic nie wskazuje na to, aby między protestującymi a rządem w najbliższym czasie miało dojść do jakiegokolwiek porozumienia. Do najgroźniejszych sytuacji dochodzi zwłaszcza w stolicy kraju - Limie. Władze we wprowadzanie porządku zaangażowały nie tylko policję, ale także wojsko.

Szacuje się, że do tej pory w antyrządowych protestach życie straciło około 46 demonstrujących i funkcjonariuszy. Dotychczas ataki miały miejsce w kilku kluczowych miejscach, na terenie kampusu uczelni Universidad Nacional Mayor de San Marcos, miejsca wydobycia miedzi oraz na lotniskach w Arequipa, Cusco i w kilku innych miastach zwłaszcza na południu kraju.

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: fly4free.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >

Świat

Kim była pilotka samolotu, który rozbił się w Nepalu? Okropny zbieg okoliczności

Czytaj więcej >