Turysci.pl
wizzair

fot. Pixabay/ HubertPhotographer

WizzAir rusza na podbój Indii. Wiadomo skąd poleci

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Prezes WizzAir potwierdził, że następnym celem tej linii lotniczej jest ekspansja w Indiach. Loty mają być obsługiwane przez arabską filię przewoźnika z Abu Zabi.

Prezes WizzAir Jozsef Varadi podczas World Aviation Festival zapowiedział, że planuje uruchomić loty z Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do Indii. Tym samym węgierski przewoźnik rozpocznie ekspansję zupełnie nowego dla siebie rynku.

WizzAir poleci do Indii z Abu Zabi

Otwarcie swojej linii w Zatoce Perskiej było dobrym posunięciem strategicznym WizzAira i otworzyło możliwość dalszego rozwoju w Azji. Już wcześniej pojawiały się w mediach informacje o planach uruchomienia nowych połączeń m.in. do Chin, Kirgistanu czy Arabii Saudyjskiej.

Wszystko wskazuje jednak na to, że WizzAir najszybciej rozpocznie swoją ekspansję Indii. Również Jozsef Varadi podczas World Aviation Festival przyznał, że węgierski przewoźnik jest jak najbardziej zainteresowany tym kierunkiem.

Patrzymy na Indie jako świetny rynek, zwłaszcza z perspektywy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Indie to ogromny rynek z dużą liczbą pasażerów – powiedział Varadi, cytowany przez Fly4Free.

pociąg

Niemieckie linie lotnicze apelują do podróżnych, żeby przesiedli się na pociąg

CZYTAJ DALEJ

Zapowiedział, że WizzAir mógłby uruchomić kilka lotów do Indii z Abu Zabi, natomiast na ten moment nie ma w planach uruchamiania w tym kraju swojej bazy operacyjnej ani tworzenia indyjskiej spółki.

Niemniej Varadi podkreśla, że jest to dla nich bardzo ważny kierunek. Prezes WizzAira nie podał jednak na razie żadnych szczegółów odnośnie terminu uruchomienia lotów do Indii.

Poszlaką może być jednak stwierdzenie, że 2023 rok będzie przełomowym momentem w działalności. Właśnie wtedy przewoźnik ma otrzymać pierwsze z 20 zamówionych Airbusów A321XLR. Są to maszyny o znacznie większym zasięgu niż te, których aktualnie używa.

Jeśli zbazujemy część tych samolotów w Abu Zabi i spojrzymy na ich zasięg, to okaże się, że jesteśmy w stanie dolecieć stąd do 5 miliardów potencjalnych pasażerów – powiedział Varadi, cytowany przez Fly4Free.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >