Turysci.pl
wizzair

fot. Pixabay/ HubertPhotographer

WizzAir rusza na podbój Indii. Wiadomo skąd poleci

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Prezes WizzAir potwierdził, że następnym celem tej linii lotniczej jest ekspansja w Indiach. Loty mają być obsługiwane przez arabską filię przewoźnika z Abu Zabi.

Prezes WizzAir Jozsef Varadi podczas World Aviation Festival zapowiedział, że planuje uruchomić loty z Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do Indii. Tym samym węgierski przewoźnik rozpocznie ekspansję zupełnie nowego dla siebie rynku.

WizzAir poleci do Indii z Abu Zabi

Otwarcie swojej linii w Zatoce Perskiej było dobrym posunięciem strategicznym WizzAira i otworzyło możliwość dalszego rozwoju w Azji. Już wcześniej pojawiały się w mediach informacje o planach uruchomienia nowych połączeń m.in. do Chin, Kirgistanu czy Arabii Saudyjskiej.

Wszystko wskazuje jednak na to, że WizzAir najszybciej rozpocznie swoją ekspansję Indii. Również Jozsef Varadi podczas World Aviation Festival przyznał, że węgierski przewoźnik jest jak najbardziej zainteresowany tym kierunkiem.

Patrzymy na Indie jako świetny rynek, zwłaszcza z perspektywy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Indie to ogromny rynek z dużą liczbą pasażerów – powiedział Varadi, cytowany przez Fly4Free.

pociąg

Niemieckie linie lotnicze apelują do podróżnych, żeby przesiedli się na pociąg

CZYTAJ DALEJ

Zapowiedział, że WizzAir mógłby uruchomić kilka lotów do Indii z Abu Zabi, natomiast na ten moment nie ma w planach uruchamiania w tym kraju swojej bazy operacyjnej ani tworzenia indyjskiej spółki.

Niemniej Varadi podkreśla, że jest to dla nich bardzo ważny kierunek. Prezes WizzAira nie podał jednak na razie żadnych szczegółów odnośnie terminu uruchomienia lotów do Indii.

Poszlaką może być jednak stwierdzenie, że 2023 rok będzie przełomowym momentem w działalności. Właśnie wtedy przewoźnik ma otrzymać pierwsze z 20 zamówionych Airbusów A321XLR. Są to maszyny o znacznie większym zasięgu niż te, których aktualnie używa.

Jeśli zbazujemy część tych samolotów w Abu Zabi i spojrzymy na ich zasięg, to okaże się, że jesteśmy w stanie dolecieć stąd do 5 miliardów potencjalnych pasażerów – powiedział Varadi, cytowany przez Fly4Free.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Dzisiaj wchodzi w życie unijny certyfikat covidowy. Dokument umożliwia swobodne przemieszczanie po UE

Czytaj więcej >

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >