Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Wizz Air wykończy konkurencję? Wyciekły ceny przełomowej usługi
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 15.05.2023 08:16

Wizz Air wykończy konkurencję? Wyciekły ceny przełomowej usługi

Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wizz Air to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych przewoźników w Polsce. Choć niektórzy zarzucają mu brak punktualności, a przede wszystkim ciasnotę, Polacy i tak chętnie rezerwują z nim kolejne wakacje. Niebawem wiele osób zrobi to jeszcze chętniej.

Węgierski przewoźnik w ostatnich tygodniach regularnie zaskakiwał podróżnych. Najpierw ogłosił otwarcie nowego jesiennego połączenia z Lotniska Chopina do Agadiru. Zaledwie tydzień później Wizz Air wyciągnął prawdziwego asa z rękawa w postaci aż ośmiu nowych kierunków z Polski. Okazuje się jednak, że prawdziwa bomba może dopiero na nas spaść.

Wizz Air wprowadza abonament na loty

Już w kwietniu pisaliśmy o planowanej przez "landrynkę" rewolucji na skalę europejską. Wizz Air jeszcze w maju chce bowiem uruchomić abonament na loty. Dzięki miesięcznej opłacie pasażerowie mieliby możliwość zarezerwowania lotu w jedną lub dwie strony z dowolnego lotniska w Polsce.

W pierwszym momencie poznaliśmy wstępny zarys oferty Wizz MultiPass. Przewoźnik poinformował o tym, że abonament będzie obowiązywał przez pół roku, loty będzie można rezerwować od 5. dnia danego miesiąca, poza kilkoma wyjątkami. Jednak dopiero teraz na jaw wyszły ceny pakietów. Jednak uwaga, informacje te na razie są nieoficjalne. 

Wizz MultiPass za mniej niż 250 zł miesięcznie

Jak wynikało z oficjalnych informacji, MultiPass będzie dostępny w kilku wersjach. Po pierwsze do wyboru będzie abonament na loty w jedną lub w dwie strony. Najtańsza opcja ma być dostępna już za 239 zł miesięcznie. Subskrypcja na loty w dwie strony to wydatek na poziomie 478 zł miesięcznie.

Warto jednak pamiętać, że na pokład można zabrać tylko niewielki plecak lub torbę. Wizz Air miał jednak przygotować również wersję dla tych, którzy potrzebują nieco więcej bagażu. Dopłacając 105 zł do najtańszego pakietu otrzymacie opcję Wizz Priority. Dzięki niej na pokład wniesiecie dodatkowo bagaż o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Dopłacając 172 zł, w podróż będzie można zabrać 20-kilogramowy bagaż rejestrowany.

Analogicznie wygląda to w pakiecie na loty w dwie strony. Usługa Wizz Priority będzie kosztowała 210 zł. Opcja z bagażem rejestrowanym to wydatek na poziomie 344 zł miesięcznie.

Polska i Włochy rynkami testowymi Wizz Aira

Przypominamy, że Wizz Air usługę MultiPass na początku uruchomi tylko w dwóch krajach. We Włoszech będzie ona jednak dotyczyła wyłącznie połączeń krajowych. Za lot w jedną stronę pasażerowie będą płacić tam 37 euro miesięcznie (ok. 167 zł). Lot w dwie strony to wydatek na poziomie 74 euro (ok. 344 zł). 

Dlaczego to właśnie Polska znalazła się na liście krajów testowych? - W Polsce mamy do czynienia z bardzo ciekawym miksem podróżnych. Z jednej strony są osoby, które wyjeżdżają na wakacje, z drugiej odwiedzające przyjaciół i rodziny za granicą. Dlatego wydaje nam się, że usługą będą zainteresowani zarówno podróżnicy, jak i ci, którzy zechcą co miesiąc odwiedzić bliskich lub wyjechać do pracy za granicą. Polska to bardzo szeroki rynek, z którego oferujemy 173 kierunki, co jest bardzo istotne. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć, gdzie MultiPass działa najlepiej, a także jakie osoby są nim najbardziej zainteresowane - wyjaśniła w rozmowie z Turyści.pl Evelin Jackel, dyrektor ds. planowania siatki połączeń linii Wizz Air.

Źródło: Turyści.pl/Fly4free

To miał być wakacyjny hit od Wizz Aira. Loty do ulubionego kraju Polaków odwołane
Wizz Air
Wizz Air w ostatnich tygodniach zaskoczył podróżnych w całej Europie. Przewoźnik rozpoczął bowiem ekspansję na innych kontynentach. Niestety huczne zapowiedzi zweryfikowało życie. Kilka ciekawych tras zostało właśnie zamkniętych.W styczniu Wizz Air po wielu miesiącach starań ogłosił otwarcie aż 11 nowych tras do Turcji. Pasażerowie mieli tam latać m.in. z Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Rumunii. Niestety kilka tras z ostatniego z tych krajów zostało właśnie zamkniętych.
Czytaj dalej
Wizz Air jednak poleci z Radomia? Jest nawet wstępna lista kierunków
Wizz Air
Pod koniec kwietnia nastąpiło uroczyste otwarcie lotniska w Radomiu. Szacuje się, że ten port lotniczy rocznie będzie obsługiwał ok. 3 mln pasażerów. Dotychczas oficjalnie nie ogłoszono żadnego lotu popularnymi w Polsce liniami Wizz Air. Według ostatnich doniesień, węgierski przewoźnik poleci niedługo z Radomia. - Naprawdę rozmawiamy i to jest coś, czego nie mogłabym na przykład powiedzieć pół roku temu. W dalszym ciągu jesteśmy zainteresowani lotami z Radomia i myślimy o tym lotnisku jako o uzupełnieniu naszej oferty z Lotniska Chopina, bo z Warszawy nie mamy zamiaru się wyprowadzać. To będzie więc dodatkowe oferowanie z naszej strony, ale aby tak się stało, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki - powiedziała w rozmowie z Mariuszem Piotrowskim z portalu Fly4free.pl Evelyn Jeckel, dyrektor ds. siatki połączeń linii Wizz Air. 
Czytaj dalej