Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Turyści oszaleją. Wizz Air uruchomi aż osiem nowych tras z Polski
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 09.05.2023 16:32

Turyści oszaleją. Wizz Air uruchomi aż osiem nowych tras z Polski

Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Lato dopiero przed nami, ale Wizz Air już teraz postanowił zaskoczyć podróżnych nowymi trasami na jesień. Przewoźnik przekazał właśnie informację o otwarciu aż ośmiu nowych tras z polskich lotnisk. Turyści będą zachwyceni.

Minął zaledwie tydzień od ogłoszenia nowej trasy z Warszawy do Agadiru, a przewoźnik już zaskoczył podróżnych kolejnymi nowościami. We wtorek  9 maja Eveline Jeckel, Network Officer w Wizz Air poinformowała o dodaniu kolejnych połączeń z Gdańska, Katowic Wrocławia i Gdańska.

Z Gdańska na słoneczną Teneryfę i do śnieżnej Kopenhagi z Wizz Airem

Nowe informacje zostały podane podczas konferencji zorganizowanej w ramach Routes Europe, jednej z największych w Europie imprez poświęconej branży lotniczej. 

Pierwsze dobre informacje dotyczyły lotniska w Gdańsku. Już jesienią podróżni z portu im. Lecha Wałęsy będą mogli polecieć na hiszpańską Teneryfę, a także do Alicante znajdującego się w kontynentalnej części Hiszpanii. Trzecia trasa to loty do stolicy Danii Kopenhagi. 

Dodajmy, że trasa Gdańsk-Teneryfa będzie najdłuższą w Polsce w ofercie węgierskiego przewoźnika. Dotychczas tytuł ten dzierżyły loty Warszawa-Teneryfa i Kraków-Abu Zabi.

Wizz Air zaskakuje również podróżnych z Katowic, Wrocławia i Krakowa

To nie koniec dobrych informacji. Już w październiku nowe trasy zostaną uruchomione z lotnisk w Katowicach, Wrocławiu i Krakowie. Ze Śląska zostaną uruchomione połączenia do Kopenhagi i Alicante.

Ciekawie wygląda również oferta z portu na Dolnym Śląsku. Podróżni będą mieli możliwość udania się w podróż aż do dwóch nowych miast w Hiszpanii. W sprzedaży pojawiły się już bilety do Malagi i Walencji.

Podczas konferencji Eveline Jackel podkreśliła, że choć Wizz Air na lotnisku w Krakowie pojawił się dopiero w 2019 roku, to przewoźnik błyskawicznie się tam rozwija. Już jesienią do szerokiej oferty dołączy kolejne połączenie. Tym razem pasażerowie polecą do hiszpańskiej Walencji.

Wizz Air otwiera długo wyczekiwane trasy

Zainteresowanie Polaków wyjazdami do Hiszpanii rośnie z roku na rok. Tylko w 2022 roku kraj ten odwiedził ponad milion turystów z naszego kraju. Wizz Air doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

- Mam zaszczyt przekazać kolejne wielkie ogłoszenie, tym razem zapowiadamy rozwój siatki Wizz Aira w Polsce poprzez dodanie 8 nowych, długo oczekiwanych i ekscytujących tras dla naszych polskich klientów, którzy latają z nami z regionalnych lotnisk - podkreśliła Evelin Jackel.

- Jest to dokładnie to, co chcemy zaoferować naszym lojalnym klientom - dać im wspaniałą możliwość zobaczenia rodzin i przyjaciół za granicą, zaoferować im przystępną cenowo ucieczkę do słonecznych zimą miejsc, ale także sprowadzić zagranicznych turystów do polskich miast, które mają dziś tak wiele do zaoferowania - dodała.