Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Wizz Air otwiera nową trasę z Warszawy. Świetny kierunek z Lotniska Chopina
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 02.05.2023 13:49

Wizz Air otwiera nową trasę z Warszawy. Świetny kierunek z Lotniska Chopina

Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wizz Air przyzwyczaił już Polaków do zaskakiwania nowymi trasami, które oferuje w bardzo dobrych cenach. Nie inaczej jest również tym razem. We wtorek 2 maja przewoźnik poinformował o otwarciu nowego kierunku z Lotniska Chopina.

Wizz Air będzie największym tanim przewoźnikiem w Warszawie, biorąc pod uwagę również Modlin i Radom. Tylko w 2023 roku linie lotnicze zaoferują pasażerom aż 12 mln miejsc w swoich samolotach. Od października do ich dyspozycji będzie również nowa trasa.

Wizz Air zaskoczył pasażerów. Od października nowa trasa do Maroko

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Wizz Air poinformował, że od 31 października zabierze pasażerów z Lotniska Chopina do Maroko. Dzięki otwarciu nowej trasy pasażerowie będą mogli lecieć do słonecznego Agadiru, kurortu nad Oceanem Atlantyckim.

Nie sposób ukryć, że to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy kochają uciekać przed polską zimą. Agadir jeszcze w grudniu zachwyca ponad 20-stopniowymi wartościami na termometrach. 

Warto dodać również, że to nie jedyna trasa Wizz Aira z Warszawy do Maroko. Przed rokiem przewoźnik uruchomił połączenia z Marrakeszem. Z informacji przekazanych przez Network Officer w Wizz Air Evelin Jackel, wynika, że trasa ta będzie kontynuowana również w tym roku.

Słoneczne Maroko z Wizz Airem w świetnej cenie

Jak już wspomnieliśmy, pierwszy samolot Wizz Aira z Warszawy do Agadiru wystartuje już 31 października. Połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu - w każdy wtorek i sobotę. Otwarcie kolejnego kierunku oznacza, że węgierski przewoźnik zaoferuje pasażerom z Warszawy aż 58 tras. 

Na uwagę zasługują również ceny biletów. W jedną stronę będzie można polecieć już za 239 zł. 

Nowa trasa Wizz Aira z Lotniska Chopina możliwa dzięki zbazowaniu kolejnego samolotu

Jak poinformowała Evelin Jackel, nowa trasa do Agadiru będzie możliwa dzięki zbazowaniu w Warszawie kolejnego samolotu. Do puli 10 maszyn stacjonujących na Lotnisku Chopina dołączy jedenasty samolot. Będzie to Airbus A321neo.

Pojawienie się dodatkowego samolotu oznacza, że przewoźnik zwiększy częstotliwość również na innych trasach. Samoloty będą częściej latać do Alicante, Barcelony, Bazylei, Brukseli, Charleroi, Kopenhagi, Eindhoven, Malagi, Mediolanu Bergamo, Nicei, Oslo, Rzymu, czy Walencji.