Turysci.pl
Wieś z kontrowersyjną nazwą

flytrippers.com/Andrew D'Amours

Władze podjęły decyzję. Kontrowersyjna nazwa zagranicznej wsi zniknie

2 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak nazywała się miejscowość

  • Dlaczego postanowiono zmienić nazwę

  • Jakie w Polsce mamy przykłady zabawnych nazw

Wieś od dawna była obiektem żartów. Byli też tacy, którzy nazwą byli oburzeni. Kontrowersje nie dziwią, ponieważ nazwa jest anglojęzycznym przekleństwem. Austriacka miejscowość nosiła nazwę Fucking. Teraz będzie ona zmieniona. 

Wieś zmieni nazwę. Koniec z kontrowersją

Fucking położona była w regionie Górnej Austrii, około 350 km na zachód od Wiednia, są oficjalnie datowane na rok 1070. W 1825 roku funkcjonowała pod nazwą Fuking, ale później została przekształcona na Fucking. W tłumaczeniu na język polski oznacza to wulgarne określenie stosunku seksualnego.

Choć wydawałoby się, że nazwa powinna przynosić wstyd, w rzeczywistości przyniosła korzyść. Ludzie z całej Europy zainteresowali się miejscem o tak ciekawej nazwie. Z tego powodu szybko stała się atrakcją turystyczną.

Miejscowość stała się obiektem żartów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tablica z nazwą wsi. Turyści robili sobie przy niej zdjęcia. Co ciekawe, wielokrotnie została ona skradziona. Ostatecznie lokalne władze przymocowały ją za pomocą betonu.

O zmianie nazwy poinformował austriacki dziennik „Die Presse”. Dziennikarze zapytali o zdanie swoich czytelników. Zapytano ich, czy zmiana nazwy jest dobrą decyzją. - Mają darmowy rozgłos. Powinni być szczęśliwi posiadając tak zabawną nazwę - odpisał jeden z odbiorców. 

Wspomniane wcześniej media podają, że zmiana wynika z wpływu lokalnych mieszkańców. Mieli być oni zmęczeni przyjezdnymi oraz ciągłymi żartami na ich temat. Aktualnie mieszka tam już tylko 100 osób, ale rada i tak poprosiła o nową nazwę.

Tablica z nazwą wsi, fot. flytrippers.com/Andrew D'Amours

Od 1 stycznia miejscowość nazywa się Fugging. Decyzję potwierdziła burmistrz Tarsdorfu. Jest to gmina, do której należy wieś. - Naprawdę nie chcę nic więcej mówić. W przeszłości mieliśmy wystarczająco dużo szumu medialnego na ten temat - zaznaczyła kobieta. 

Polska także jest krajem, w którym można znaleźć zabawne nazwy miejscowości. Zdjęcia przy tablicach często stają się prawdziwymi hitami internetu. Przykładami są takie wioski jak Paryż, Wenecja, Szkocja, a nawet Ameryka. Więcej nazw można znaleźć tutaj.

Austria zachwyca turystów

Kraj, w którym znajdowała się kontrowersyjna miejscowość, ma do zaoferowanie wiele atrakcji. Najpopularniejszy jest oczywiście Wiedeń. Można tam znaleźć mnóstwo ciekawych instytucji kulturalnych jak Muzeum Zegarów, Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Historii Sztuki. Powodzeniem cieszą się też takie zabytki jak Kościół św. Piotra, Burgtheater, Parlament, Hofburg, Ratusz, Katedrę św. Szczepana czy Belweder.

Austria jest również miejscem, które bardzo często wybierane jest przez narciarzy. Najważniejsze obiekty narciarskie to Kaprun wraz z Kitzsteinhorn oraz Zell am See. Jednak za najpiękniejszą i najbardziej zjawiskową trasę wysokogórską uznaje się Grossglockner Hochalpenstrasse. Inne informacje na temat tego kraju podaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wiedeń, fot. pixabay/ renateko

Źródło: Wprost.pl, Wikipedia

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >