Austria przyciąga turystówFot. Pexels.com @Jorge Urosa (zdjęcie ilustracyjne)

Byliście w Austrii? Kraj przyciąga turystów przez cały rok

Austria to kraj, który każdego roku przyciąga turystów z całej Europy. Większość wczasowiczów kojarzy ją głównie z Wiedniem, Alpami i nartami. To sprawia, że tętni życiem zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Austria ma do zaoferowania jednak znacznie więcej. Mieliście kiedyś okazję ją zwiedzić? Robi imponujące wrażenie.

Austria to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie – zarówno latem, jak i zimą – choć trzeba przyznać, że nie należy do najtańszych krajów. Za flagowe atrakcje tego państwa bez wątpienia można uznać Alpy, narty oraz stolicę – Wiedeń. Austria jednak jest na tyle zróżnicowanym regionem, że każdy wczasowicz może znaleźć coś dla siebie. Mieliście kiedyś okazję ją zwiedzić?

Austria to oczywiście – dla części turystów przede wszystkim – Wiedeń. Stolica kraju jest bardzo popularnym kierunkiem podczas krótkich weekendowych wypadów. Niektórzy podróżni zatrzymują się też tutaj w trakcie wyprawy do Włoch. Jest mnóstwo osób, które w Wiedniu czują się jak ryby w wodzie. Z pewnością należą do nich miłośnicy historii i sztuki, którzy szukają pięknych parków oraz dobrze zachowanych kościołów i dzieł, ale również fanatycy zakupów.

Austria to jeden z krajów, które cieszą się popularnością cały rok

Austria przyciąga miłośników historii i zabytków. Nic dziwnego, ponieważ w Wiedniu można znaleźć mnóstwo ciekawych instytucji kulturalnych jak Muzeum Zegarów, Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Historii Sztuki. Wśród imponujących przykładów architektury znajdziemy także Kościół św. Piotra, Burgtheater, Parlament, Hofburg, Ratusz, Katedrę św. Szczepana czy Belweder.

Fani jedzenia powinni odwiedzić Naschmarkt – przepiękny targ, którego początki sięgają aż 1780 roku. Każdego dnia zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzają to miejsce, by kupić świeże warzywa, owoce, przyprawy, ryby z całego świata oraz pieczywo. Szczególnie przyciągają ryby i owoce morza, które pochodzą między innymi z terenów byłej Jugosławii, Turcji Japonii, Grecji i Chin.

Miłośnicy kuchni regionalnej oczywiście odwiedzają też Austrię, by spróbować słynnych już kawy po wiedeńsku oraz tortu Sachera. Popularne są również Tafelspitz (tradycyjne bawarskie danie mięsne), Apfelstrudel (popularne ciasto z jabłkami), sznycel po wiedeńsku oraz wiele innych smakołyków.

Austria to raj dla narciarzy

Bardzo ważnymi ośrodkami narciarskimi są Kaprun wraz z Kitzsteinhorn oraz Zell am See. Dla wielu miłośników sportów zimowych to obowiązkowe kierunki europejskie podczas ferii. Można tu jednak znaleźć także trasy piesze oraz rowerowe, dzięki czemu region ten przyciąga wczasowiczów nie tylko zimą.

Jednak za najpiękniejszą i najbardziej zjawiskową trasę wysokogórską uznaje się Grossglockner Hochalpenstrasse. Często dochodzi tu do kulminacji turystów – zwłaszcza że jest otwarta jedynie od maja do listopada. Płatna droga ma około 48 kilometrów długości, a jej najwyższy punkt widokowy położony jest na wysokości 2571 metrów nad poziomem morza.

1. Skandal z udziałem Polaka. Wyjechał na wakacje za granicę. Dopuścił się porażającego czynu
2. Tajny kontroler kupi od Ciebie towar, a potem go zwróci. Jak nie dopełnisz formalności, będziesz w poważnych tarapatach
3. Już od dziś. W życie weszło nowe rozporządzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich planujących urlop za granicą

To tylko część atrakcji, jakimi może pochwalić się Austria. Mieliście kiedyś okazję odwiedzić ten kraj? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się swoimi wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Żelazowej Woli.

Następny artykuł