Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nawiedzone miejsca w Warszawie. Wiedzieliście o nich?
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 03.11.2020 08:22

Nawiedzone miejsca w Warszawie. Wiedzieliście o nich?

Warszawa nawiedzone miejsca
fot. commons.wikimedia.org/wiki/File:2018_Warszawa_centrum.jpg

Warszawa to miasto, które przyciąga co roku tysiące turystów. Stolica miasta jest wciąż uznawana za bardzo istotny punkt na mapie świata, jeśli chodzi o historię i II Wojnę Światową. To właśnie na Mazowszu rozegrał się jeden z największych dramatów w dziejach ludzkości. Dziś Warszawa nie przypomina miasta widmo, które można zobaczyć na fotografiach sprzed 80 lat, tuż po Powstaniu Warszawskim. Jak się jednak okazuje, są miejsca w stolicy Polski, które przez wielu mieszkańców i turystów nazywane są nawiedzonymi. Czy faktycznie w tych miejscach straszy?

Warszawa - podstawowe informacje

Warszawa jest stolicą Polski i z prawie dwumilionową populacją jest największym miastem w naszym kraju. Warszawa jest uznawana za metropolię globalną, gdzie ulokowanych jest wiele istotnych dla rynku międzynarodowego siedzib firm biznesowych, obiektów kulturalnych i komunikacyjnych. Warszawa co roku przyciąga tumy turystów, którzy zachwycają się m.ni. Starówką, Pałacem Kultury i Nauki, Łazienkami, Bulwarami Wiślanymi, Teatrem Narodowym czy Krakowskim Przedmieściem.

Warszawa turystycznie ma wiele do zaoferowania. Każdy znajdzie w stolicy Polski coś dla siebie. Jak się okazuje, w miasto skrywa również wiele paranormalnych miejsc, które nazywane są nawiedzonymi. Miejsca te znane są mieszkańcom oraz turystom, lecz nikt nie miał pojęcia, że skrywają w sobie tak mroczną i straszną tajemnicę.

Nawiedzone miejsca w Warszawie

Pierwszym „nawiedzonym” miejscem jest kamienica Mansjonaria, która znajduje się na Placu Zamkowym. Pochodzi od dawnego kolegium księży mensjonarzy mazowieckich. W późniejszych latach mieszkał w tej kamienicy książę mazowiecki Stanisław. Książę zmarł jak miał 24 lata, lecz jak wynika z legend, to nie on straszy. Straszą prawdopodobnie dwie kucharki, które były oskarżone o zabójstwo księcia. W kamienicy słychać dźwięki tłuczonego szkła, przesuwanie mebli i tajemnicze rozmowy.

Kolejnym miejscem z serii „nawiedzonych” jest Pałac Staszica. Historia pałacu sięga XIX wieku, to właśnie wtedy w tym miejscu stał kościół, w którym młody ksiądz podczas nabożeństwa popełnił samobójstwo. Po tym tragicznym wydarzeniu natychmiast zburzono kościół. Działkę przy dzisiejszym Krakowskim przedmieściu kupił Stanisław Staszic, który wybudował istniejący do dziś pałac. Prawdopodobnie w pałacu starszy duch księdza. Pojawia się tylko w rocznicę swojej śmierci, lecz nikt nie wie, kiedy było to dokładnie.

Znaliście te historie? Widzieliście opisywane przez nas miejsca? Podzielcie się z nami swoimi opiniami na Facebooku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Pudelek