Turysci.pl
Warszawa nawiedzone miejsca

fot. commons.wikimedia.org/wiki/File:2018_Warszawa_centrum.jpg

Nawiedzone miejsca w Warszawie. Wiedzieliście o nich?

3 Listopada 2020

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Warszawa jest stolicą Polski i przyciąga co roku tłumy turystów. Warszawa dla podróżnych ma wiele do zaoferowania. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Nikt jednak nie wie, że w stolicy Polski znajdują się miejsca mrożące krew w żyłach. Ic

Warszawa to miasto, które przyciąga co roku tysiące turystów. Stolica miasta jest wciąż uznawana za bardzo istotny punkt na mapie świata, jeśli chodzi o historię i II Wojnę Światową. To właśnie na Mazowszu rozegrał się jeden z największych dramatów w dziejach ludzkości. Dziś Warszawa nie przypomina miasta widmo, które można zobaczyć na fotografiach sprzed 80 lat, tuż po Powstaniu Warszawskim. Jak się jednak okazuje, są miejsca w stolicy Polski, które przez wielu mieszkańców i turystów nazywane są nawiedzonymi. Czy faktycznie w tych miejscach straszy?

Warszawa - podstawowe informacje

Warszawa jest stolicą Polski i z prawie dwumilionową populacją jest największym miastem w naszym kraju. Warszawa jest uznawana za metropolię globalną, gdzie ulokowanych jest wiele istotnych dla rynku międzynarodowego siedzib firm biznesowych, obiektów kulturalnych i komunikacyjnych. Warszawa co roku przyciąga tumy turystów, którzy zachwycają się m.ni. Starówką, Pałacem Kultury i Nauki, Łazienkami, Bulwarami Wiślanymi, Teatrem Narodowym czy Krakowskim Przedmieściem.

Warszawa turystycznie ma wiele do zaoferowania. Każdy znajdzie w stolicy Polski coś dla siebie. Jak się okazuje, w miasto skrywa również wiele paranormalnych miejsc, które nazywane są nawiedzonymi. Miejsca te znane są mieszkańcom oraz turystom, lecz nikt nie miał pojęcia, że skrywają w sobie tak mroczną i straszną tajemnicę.

Nawiedzone miejsca w Warszawie

Pierwszym „nawiedzonym” miejscem jest kamienica Mansjonaria, która znajduje się na Placu Zamkowym. Pochodzi od dawnego kolegium księży mensjonarzy mazowieckich. W późniejszych latach mieszkał w tej kamienicy książę mazowiecki Stanisław. Książę zmarł jak miał 24 lata, lecz jak wynika z legend, to nie on straszy. Straszą prawdopodobnie dwie kucharki, które były oskarżone o zabójstwo księcia. W kamienicy słychać dźwięki tłuczonego szkła, przesuwanie mebli i tajemnicze rozmowy.

Kolejnym miejscem z serii „nawiedzonych” jest Pałac Staszica. Historia pałacu sięga XIX wieku, to właśnie wtedy w tym miejscu stał kościół, w którym młody ksiądz podczas nabożeństwa popełnił samobójstwo. Po tym tragicznym wydarzeniu natychmiast zburzono kościół. Działkę przy dzisiejszym Krakowskim przedmieściu kupił Stanisław Staszic, który wybudował istniejący do dziś pałac. Prawdopodobnie w pałacu starszy duch księdza. Pojawia się tylko w rocznicę swojej śmierci, lecz nikt nie wie, kiedy było to dokładnie.

Znaliście te historie? Widzieliście opisywane przez nas miejsca? Podzielcie się z nami swoimi opiniami na Facebooku.

Źródło: Pudelek

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >