Turysci.pl

fot. commons.wikimedia.org/wiki/File:2018_Warszawa_centrum.jpg

Nawiedzone miejsca w Warszawie. Wiedzieliście o nich?

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Warszawa to miasto, które przyciąga co roku tysiące turystów. Stolica miasta jest wciąż uznawana za bardzo istotny punkt na mapie świata, jeśli chodzi o historię i II Wojnę Światową. To właśnie na Mazowszu rozegrał się jeden z największych dramatów w dziejach ludzkości. Dziś Warszawa nie przypomina miasta widmo, które można zobaczyć na fotografiach sprzed 80 lat, tuż po Powstaniu Warszawskim. Jak się jednak okazuje, są miejsca w stolicy Polski, które przez wielu mieszkańców i turystów nazywane są nawiedzonymi. Czy faktycznie w tych miejscach straszy?

Warszawa - podstawowe informacje

Warszawa jest stolicą Polski i z prawie dwumilionową populacją jest największym miastem w naszym kraju. Warszawa jest uznawana za metropolię globalną, gdzie ulokowanych jest wiele istotnych dla rynku międzynarodowego siedzib firm biznesowych, obiektów kulturalnych i komunikacyjnych. Warszawa co roku przyciąga tumy turystów, którzy zachwycają się m.ni. Starówką, Pałacem Kultury i Nauki, Łazienkami, Bulwarami Wiślanymi, Teatrem Narodowym czy Krakowskim Przedmieściem.

Warszawa turystycznie ma wiele do zaoferowania. Każdy znajdzie w stolicy Polski coś dla siebie. Jak się okazuje, w miasto skrywa również wiele paranormalnych miejsc, które nazywane są nawiedzonymi. Miejsca te znane są mieszkańcom oraz turystom, lecz nikt nie miał pojęcia, że skrywają w sobie tak mroczną i straszną tajemnicę.

Nawiedzone miejsca w Warszawie

Pierwszym „nawiedzonym” miejscem jest kamienica Mansjonaria, która znajduje się na Placu Zamkowym. Pochodzi od dawnego kolegium księży mensjonarzy mazowieckich. W późniejszych latach mieszkał w tej kamienicy książę mazowiecki Stanisław. Książę zmarł jak miał 24 lata, lecz jak wynika z legend, to nie on straszy. Straszą prawdopodobnie dwie kucharki, które były oskarżone o zabójstwo księcia. W kamienicy słychać dźwięki tłuczonego szkła, przesuwanie mebli i tajemnicze rozmowy.

Kolejnym miejscem z serii „nawiedzonych” jest Pałac Staszica. Historia pałacu sięga XIX wieku, to właśnie wtedy w tym miejscu stał kościół, w którym młody ksiądz podczas nabożeństwa popełnił samobójstwo. Po tym tragicznym wydarzeniu natychmiast zburzono kościół. Działkę przy dzisiejszym Krakowskim przedmieściu kupił Stanisław Staszic, który wybudował istniejący do dziś pałac. Prawdopodobnie w pałacu starszy duch księdza. Pojawia się tylko w rocznicę swojej śmierci, lecz nikt nie wie, kiedy było to dokładnie.

Znaliście te historie? Widzieliście opisywane przez nas miejsca? Podzielcie się z nami swoimi opiniami na Facebooku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Pudelek

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]