Turysci.pl
the-paris-photographer-jSKjkV4Oc5Q-unsplash

fot. Unsplash/ The Paris Photographer

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

26 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polacy podróżujący do Francji od poniedziałku muszą mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wykonany do 24 godzin przed podróżą. Wcześniej badanie musiało być wykonane maksymalnie 72 godziny wcześniej.

Do tej Polacy podróżujący do Francji musieli wykonywać testy PCR lub antygenowe w ciągu 72 godzin przed podróżą. Sytuacja ulegnie jednak zmianie w związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

Oprócz Polski do kilkunastu innych państw objętych tym ograniczeniem dołączyły Luksemburg i Szwajcaria. Wcześniej na liście były już: Niemcy, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Grecja, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Wielka Brytania i Węgry.

airport-g3c81403bb 1280

Potwierdzono wariant koronawirusa B.1. 1529. Zamknięta granica Wielkiej Brytanii dla kilku państw

CZYTAJ DALEJ

Polacy podróżujący do Francji muszą śledzić restrykcje

Oprócz nowych zasad dotyczących testów wraca również obowiązek noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych. Dotyczy to również obiektów na świeżym powietrzu, gdzie przebywa duża liczba ludzi (np. na jarmarkach świątecznych).

We Francji od kilku miesięcy obowiązuje dość ścisły reżim sanitarny. Aby skorzystać z transportu publicznego, czy wejść do kawiarni lub restauracji, konieczne jest okazanie paszportu covidowego. Paryż zdecydował jednak o jeszcze większych restrykcjach w związku z pogorszeniem sytuacji.

Jak wskazuje portal Fly4Free, ważność certyfikatów covidowych ma zostać drastycznie skrócona. Osoby, które do 15 stycznia nie przyjmą przypominającej dawki szczepionki przeciw COVID-19, nie będą już miały ważnego dokumentu. W praktyce oznacza to, że osoby, które nie przyjmą dawki przypominającej, nie będą miały wstępu do miejsc publicznych.

Termin ten jest jednak jeszcze krótszy w przypadku osób powyżej 65 roku życia. Seniorzy utracą ważność, jeśli ci nie zaszczepią się do 15 grudnia.

Zgodnie z zapewnieniami francuskiego ministra zdrowia Olivera Verana, pełny lockdown ani godzina policyjna nie będą już wprowadzane.

Pewne przepisy mają być nawet poluzowane. Chodzi o kwarantannę w szkołach – klasy nie mają być już zamykane w przypadku wykrycia jednego przypadku zakażenia koronawirusem, a w placówkach będzie przeprowadzane więcej akcji przeprowadzania testów przesiewowych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News, Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Cypr łagodzi restrykcje wjazdowe. Skorzystają zaszczepieni i ozdrowieńcy

Czytaj więcej >
świeczka

Europa

Tragedia w Alpach Francuskich. Pięcioletnia dziewczynka zginęła na miejscu

Czytaj więcej >

Europa

Samoloty Ryanair omal nie zderzyły się na pasie startowym. Po dwóch latach lotnisko w Maladze przedstawiło raport

Czytaj więcej >

Europa

Watykan zaostrza restrykcje. Dotkną również turystów

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy. Polak zamknął się w toalecie i na gapę podróżował pociągiem. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >

Europa

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Skorzystają zaszczepieni turyści

Czytaj więcej >