Turysci.pl
paszport szczepionkowy

fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Walencja wprowadza paszporty szczepionkowe

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Walencja wprowadza własne paszporty szczepionkowe. W sobotę oficjalnie ogłoszono emisję certyfikatów. Dokument mogą odebrać wszystkie osoby, które przyjęły przynajmniej jedną dawkę preparatu przeciwko Covid-19.

  • W sobotę rozpoczęto emisję paszportów szczepionkowych w Walencji

  • Paszport jest na razie jedynie dokumentem informacyjnym

  • Komisja Europejska pracuje nad jednolitym dokumentem dla wszystkich państw członkowskich

Paszporty szczepionkowe są jednym z najgłośniejszych tematów w ostatnim czasie. Już teraz w Unii Europejskiej trwają prace nad jednolitym dokumentem, który ma pojawić się przed wakacjami. Walencja zdecydowała się jednak nie czekać i rozpoczęła emisję własnych certyfikatów.

Walencja rozpoczyna emisję tzw. paszportów szczepionkowych

W sobotę odpowiedzialna za służby medyczne wspólnoty autonomicznej Walencji Ana Barcelo zapowiedziała, że paszport szczepionkowy jest na razie jedynie dokumentem informacyjnym. Jak podkreśla, w związku z jego posiadaniem obywatelom nie przysługują żadne przywileje.

Dokument potwierdzający przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi jest już dostępny dla mieszkańców i można pobierać już od soboty po zalogowaniu się na stronie internetowej regionalnych służb sanitarnych Walencji - wyjaśniła Barcelo podczas sobotniej konferencji.

Posiadacze takiego dokumentu mogą wgrać go do telefonu komórkowego lub wydrukować na papierze.

święta

Polacy w Wielkiej Brytanii rezygnują z przyjazdów na święta. Boją się ogromnych kar

CZYTAJ DALEJ

- W ten sposób, dzięki paszportowi szczepionkowemu każdy nasz obywatel będzie wiedział, ile dawek szczepionki przyjął, od jakiego producenta one pochodziły, a także, jaki był numer pakietu, z którego pochodziły poszczególne dawki - dodała Barcelo.

Jak poinformowało hiszpańskie ministerstwa zdrowia dotychczas w całym kraju wykorzystano 83 proc. z ponad 8,5 mln dawek szczepionki przeciw SARS-CoV-2 dostarczonych tam przez koncerny Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Od kwietnia zaczną się również szczepienia preparatem spółki Janssen. Służby medyczne szacują, że w pełni zaszczepionych w całym kraju jest 2,5 mln osób.

Komisja Europejska przedstawiła projekt jednolitych paszportów szczepionkowych 17 marca. Ma on na celu ułatwić swobodne podróże po Unii Europejskiej. Będzie dostępny zarówno w formie cyfrowej, jak i papierowej.

Komisja Europejska nazwała nowy dokument Cyfrowym Zielonym Certyfikatem. Zawierać ma informację o szczepieniu, wynikach testu na koronawirusa lub przebytym zakażeniu. Dokument będzie wydawany wszystkim obywatelom Unii Europejskiej, a także członkom ich rodzin, niezależnie od obywatelstwa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >