Turysci.pl
wakacje

Fot.unsplash.com/@_blahblake

Każdy ma dość, ale nie da się ich uniknąć. "Wielkich znawców wakacji" znają wszyscy, są okropni

4 Lutego 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Wakacje się udały, chwalisz się znajomym super zdjęciami i umieszczasz post na portalu społecznościowym, pod którym sypie się lawina komentarzy. Niestety wiele jest niemiłych, uszczypliwych i odbierających radość, od osób, które &quot

Wakacje w popularnym turystycznie miejscu wzbudzają w nich śmiech i pogardę. Wielcy "Znawcy Wakacji" ocenią każdy aspekt podróży, od miejsca, poprzez środek transportu, aż po miejsce noclegu. Przyczepić można się przecież do wszystkiego, byle tylko pokazać komuś, jak mało wie o podróżach i kogo powinien pytać, zanim gdziekolwiek pojedzie.

Kodeks Prawa Wakacyjnego

Każdy "Strażnik Cudzych Podróży" posiada swój unikalny "Kodeks Prawa Wakacyjnego". Nikomu nieznane zasady wyznaczają trendy i klasyfikują turystów do różnych grup, takich jak prawdziwy podróżnik lub "masówka". Bycie wrzuconym do worka turystów masowych jest jednocześnie najprostsze i najbardziej pogardzane. Kilka zasad jest wspólnych dla każdego znawcy i możemy mieć pewność, że nas z tego rozliczy.

Popularne kraje, takie jak Grecja, Hiszpania czy Włochy są jednocześnie tymi, które koniecznie trzeba odwiedzić oraz tymi, gdzie prawdziwy podróżnik nie zagląda. Jedziemy do Włoch, zwiedzamy Rzym i dowiadujemy się, że tam już wszyscy byli i nie zasługujemy na miano prawdziwego podróżnika. Jeśli przyznamy się, że tam nie byliśmy, wyśmieją nas, bo przecież każdy już tam kiedyś był. Nawet odwiedzając takie kraje jak Afganistan czy Arabię Saudyjską, usłyszymy, że ktoś był jeszcze w Syrii czy Turkmenistanie i to on zobaczył kawał świata, a my ledwie liznęliśmy nieco egzotyki.

Zbierasz pieniądze na podróż życia, którą planujesz na przyszły rok, więc w tym roku nigdzie nie jedziesz? Nie jesteś prawdziwym podróżnikiem, bo ci jeżdżą co roku. Działa to też w drugą stronę - krótkie, weekendowe wypady kilka razy w roku, są niczym wyjście na zakupy - podróżą tego nie nazwiesz. Bagażu zawsze masz za mało albo za dużo, źle zwiedzasz i robisz zdjęcia nie tak, jak trzeba. Jednym słowem, wszystko robisz źle. 

Wakacje z biurem podróży

Największą zbrodnią według ludzi, którzy uwielbiają krytykować wyjazdy innych, jest oczywiście skorzystanie z oferty biura podróży. Każdy szanujący się podróżnik sam organizuje swoje urlopy i jest w tym najlepszy. Na wyjazdy pod opieką pilota jeżdżą tylko zwykli turyści, nieumiejący poradzić sobie w świecie. Najgorsze z najgorszych są wycieczki pobytowe, gdy turyści nawet nie opuszczają murów hotelu. Tego nawet nie warto komentować, wystarczy szyderczy uśmiech.

Z psującymi humor "Wielkimi Znawcami Wakacji" trzeba sobie jakoś radzić. Najlepiej dzielić się swoimi wrażeniami z podróży jedynie z tymi, którzy dobrze nam życzą. Informowanie całego świata o swoich wojażach zawsze skończy się kłótniami z tymi, którzy wiedzą najlepiej. W końcu nie ma ważniejszej rzeczy od naszego zadowolenia z wyjazdu i satysfakcji po zrealizowaniu marzeń.

Źródło: Fly4free

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >