Turysci.pl
trójmiasto

fot. Pixabay/ erwinbauer (zdjęcie ilustracyjne)

W Trójmieście tłumy jak w środku sezonu. Pokazali zdjęcia, pogoda sprzyjała wycieczkom

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Trójmiasto mimo trwającej pandemii zachęciło wiele osób do wyjścia na spacer. W środę było tam ponad 20 stopni i chociaż był środek tygodnia, w okolicach plaży pojawiły się tłumy. Pokazano zdjęcia z Gdyni i Gdańska.

Trójmiasto jest jednym z najchętniej odwiedzanych kierunków nad polskim morzem. Jak widać, wystarczy jednodniowy wzrost temperatury, aby pojawiły się tam tłumy. Pani Joanna opowiedziała w rozmowie z WP o swoim pobycie w Gdyni.

W Trójmieście tłumy jak w sezonie

Środa 31 marca przypominała raczej środek sezonu turystycznego nie tylko na termometrach, ale również na plaży, gdzie można było spotkać mieszkańców i turystów wygrzewających się w słońcu.

- Byłam w szoku, bo w końcu mamy środę. W weekend, gdy pogoda dopisuje, zawsze jest sporo ludzi, ale w środę? - mówi w rozmowie z WP pani Joanna.

Jak twierdzi, na placach zabaw również roiło się od dzieci. Ponadto, część knajp w okolicach bulwaru otworzyła się, chociaż sezon jeszcze oficjalnie nie wystartował. Zjeść można było tam lody, gofry, czy frytki belgijskie.

Dane turystów wyciekły, kara dla Booking.com

Wysoka kara dla Booking.com za zbyt późne zgłoszenie wycieku danych turystów

CZYTAJ DALEJ

- Ludzie stoją w kolejkach, nie zachowując żadnego dystansu. Większość knajp sprzedaje tylko na wynos, ale ludzie tłoczą się obok siebie czekając na odebranie zamówień. Są też takie, które udostępniają swoje ogródki - mówi pani Joanna.

Jak twierdzi pani Joanna, lockdownu w Gdyni nie widać wcale. Noszenie maseczek na plaży nie jest w Polsce wymagane, w przeciwieństwie do innego europejskiego kraju, ale niektórzy lekceważą ten obowiązek również na bulwarach.

Tłumy widoczne były również w Gdańsku na plaży w Brzeźnie. Na zdjęciu udostępnionym przez Mateusza Błażewicza widać, że niestety nie wszyscy stosują się do zasad reżimu sanitarnego.

Niestety, chociaż dwudziestostopniowa temperatura była przyjemną odmianą, jutro w Trójmieście znów zapowiadane jest ochłodzenie. Termometry mają pokazać tam 10 st. C i w najbliższym czasie nie należy spodziewać się ponownych wzrostów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >